-

ArGut : Dziś robimy rzeczy, których innym się nie chce. Po to aby jutro robić rzeczy, których inni nie potrafią.

Niemiecka kinematografia ludowa

Dawno temu ukułem taką wajchę, że Niemcy dzielą się na najlepszych Niemców – ci mieszkają w Ameryce, Zwykłych Niemców – to ci co mieszkają w historycznych granicach księstw niemieckich i najgorszych Niemców – to generalnie ci co wywoływali wojny światowe czyli na ten przykład również Polacy.

Jakiś czas, ten model się kleił, ale jak pandemia COVID-19 wybuchła spodziewanie to zacząłem w niego powątpiewać. Wychodząc z pandemii znów ten model się skleił. Utwierdzenie przyszło z kilku stron „Niemieckiej Fali” porządnej niemieckiej propagandy narodowej, rzec by można TVN Info na sterydach (Telewizji Niemieckiej Informacyjnej). „ARTe” telewizji niby artystycznej nadawanej w kilku językach, średnio 4 w porywach do 6. oraz licznych produkcji filmowych, w które jest zaangażowany kapitał niemiecki.

Niemiecka Fala utrzymuje na JuTjubie kilka strumieni onlinowych, widziałem niemiecki oraz angielski. Na takie zabawy muszą iść ogromne środki finansowe, bo to Niemcy, bo to niemieckie ma być najlepsze no i wreszcie bo w Niemczech wszystko jest socjalistyczne czyli przepłacone 4 do 6 razy.

Wracając do modelu niemieckości pierwsze "ćwierknięcia" pojawiły się gdy w między 2006 a 2008 rokiem pracowałem dla amerykańskiej firmy Delphi Automotive. Pracowałem w grupie infotainment czyli robiłem telewizory do aut. Byłem zaangażowany w kilka projektów DW 240, Porsche Tuner oraz świeży projekt BWM World Tuner. Jak macie doświadczenie w zarządzaniu to wiecie, że każda duża korporacja nowy projekt opiera na starych rozwiązaniach nawet gdy nowe rozwiązania to całkiem inny sprzęt. Czasem daje to sukces a czasem spektakularną porażkę. Taką spektakularną porażką była choćby rozwałka rakiety Ariane 5 jak wchodziła do użycia. Kod do niej oparto na rozwiązaniach Ariane 4 a użyty hardware różnił się pod wieloma względami jak choćby szerokościami magistral w procesorach komunikacyjnych. Budując oprogramowanie World Tunera dla BMW zespół miał wiele problemów do rozwiązania natury technicznej jak i prawnej. Techniczne to takie, że na świecie dostępnych jest 4 a może już 5 systemów telewizji cyfrowej. Europa używa DVB-T teraz DVB-T2, Japonia mimo, że niewiele większa od Polski ma swój system ISDB-T, który wyeksportowała do Ameryki Południowej. Ameryka Północna ma własny system, Chiny również. Rozróżnienie jest ważne gdyż niemieckie standardy telewizyjne postrzegały wtedy Europę jako jeden wielki obszar zwany Germany. Wykonując swoje obowiązki dla amerykańskiej firmy zarządzanej przez Niemców miałem z tego bekę bo nie wiedziałem jaką moc niesie telewizja. Wydawało mnie się, że telewizja umrze i zostanie zastąpiona "ruszającym się" kontentem internetowym. JuTjub miał wtedy rok i nikt nie sądził, że a kilkanaście miesięcy zostanie sprzedany za miliony czy nawet miliardy dolarów Guglowi, zarządzanemu wtedy przez Ericka Schmita, najlepszego niemca z urodzenia. 

Telewizja to szczególne medium podlega ona stałej zmianie, zmianie na gorsze. Jest to typowy proces fizyczno - społeczny. Fizyczny z uwagi na to, że poprawa wymaga uporządkowania a uporządkowanie wymaga wydatkowania energii a energia jest kosztowna i generuje CO2 więc trzeba oszczędzać, żeby ratować planetę czy tym podobne bzdury i głupoty. W ten sposób wchodzimy w część społeczną i tu pojawia się hasło - Telewizja Kłamie. I może nie uwierzycie ale w Polsce, moim kraju, wiele osób twierdzi, że to TVP kłamie a na ten przykład TVN podaje 48 godzin na dobę szczerą prawdę, tylko prawdę a nawet jedyną prawdę. Trudno mnie to załapać ale to fakt mnóstwo jest filmików na JuTjubie gdzie emeryci czy inni mundurowi wykrzykują kalumnie na TVP a chwalą TVN. 
Aby te moje wywody zobrazować lepiej użyję analogi. Analogi między zmianami w telewizji a zmianami w telefonach, analogie nie zawsze działają ale fajnie się je pisze. Czy Apple wymyślił nowy telefon i nazwał go iPhone ? Powinno być dla nas tu oczywiste, że nie. Apple popsuł rynek, wprowadzając na ten rynek produkt, który stał się technicznie hermetycznym obozem koncentracyjnym, z którego trudno się wyrwać. To techniczne getto wymyślił dla świata nie kto inny ale geniusz Stiw Dżobs. I co i rynek zrobił o nim kilka filmów jaki to był genialny człowiek i jak się ludzkości przysłużył. Polecam, mnie się szczególnie podoba ten z Michaelem Fassbenderem choć ten drugi z 2013 pokazuje więcej postaci. Pan Fassbender odtwarzał również postać Magneto w serii filmów o przygodach X-Men-ów. W jednym z odcinków nawet pracował w PRL-owskiej hucie i jak sprzymierzył się z antagonistą to zniszczył całe Muzeum Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu. 

No i tak to jest z tą telewizją niemiecką z holyłudu.  Pokazuje i wymyśla świat, bo już nie ma sensu informować. Także tego jak gdzieś opozycyjni politycy będą ględzić, że TVP dostała kolejne miliardy na propagandę to raczej dobra wiadomość, gdyż TVN dostaje ich X razy tyle i nadaje w kilku językach dodatkowo ma dostęp do wszystkich. Nie muszą w tej niemieckiej telewizji myśleć co i jak pokazać z kim i gdzie się umówić. Pokazują wszystko od afer do porządnej technicznej propagandy. Pokazują jako to bieda i syf w ameryce oraz jak fentanyl z Chin uzależnia amerykanów i kanadyjczyków. I to wszystko do zobaczenia na Niemieckiej Fali, wystarczy się rozglądnąć.

Właśnie wynalazłem na ARTe ciekawy dokument - Wojna na chipy.  

Uwagi:
Zbieżność skrótów przypadkowa. 



tagi: hollywood  arte  niemiecka fala 

ArGut
25 marca 2023 01:30
8     1044    7 zaloguj sie by polubić

Komentarze:

Magazynier @ArGut
25 marca 2023 20:58

Tekst jest taki fajny, że aż zatkało. Dlatego Plus, zdecydowany duży. 

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ArGut
26 marca 2023 23:02

a tam

a prognozę pogody oglądałeś ?

 

P.S.

co jeszcze trzeba skrzywić ?

 

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @MarekBielany 26 marca 2023 23:02
27 marca 2023 20:51

Niemcy nawet pogodę mogą propagandowo przepowiadać i nikt się nie dowala, nikt. Japonia ma ciekawe prawo w kwestii transmisji TV, żeby wyprodukować telewizor samochodowy, mobilny czy stacjonarny, trzeba to robić w Japonii. A niemieckie firmy olewają albo olewały to TOTALNIE, przemycało się tzw. żółte karty abonenckie i git. I co japońska administracja oburzała się na niemieckie firmy, że olewają przepisy. Przypuszczam, że wątpię. A dodatkowo w każdym telewizorze SONY obowiązkowo jest „Niemiecka Fala”.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ArGut 27 marca 2023 20:51
27 marca 2023 23:05

Mejdżi ?

To prawie dwa sto temu.

 

Potrafią się sprzęgnąć.

 

P.S.

Chiny mają tak samo.

VW

:)

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @MarekBielany 27 marca 2023 23:05
28 marca 2023 07:07

Ale co Chinami ? Mają swoje Mejdżi i ono się niby kończy ? A i jeszcze, o które Chiny chodzi ?

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ArGut
28 marca 2023 22:50

sie odegrają

'ą'

 

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @ArGut
30 marca 2023 17:46

Właśnie wynalazłem na ARTe ciekawy dokument - Wojna na chipy.  

Ciekawy film. Czy ARTe nie jest lewicujące?

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Andrzej-z-Gdanska 30 marca 2023 17:46
31 marca 2023 05:02

ARTe to typowa niemiecko-socjalistyczna propaganda, połączona z pogańskimi gusłami i łącznością z kosmosem.

Co się tyczy zaś filmu to pan Miller promuje książkę, którą napisał o panu założycielu TSMC. A pan założyciel TSMC to legenda branży, o którego obecny rząd Chin (Tajwan to są Chiny niekomunistyczne - długo to tak funkcjonowało, że stosunki dyplomatyczne utrzymywało się albo Chinami-Tajwanem albo Chinami komunistycznymi - CHRL) zabiega, żeby się przeprosić. Już mnie się przypomniało, bez patrzenia w film, tą osobą jest Morris Chan. FIlm też interesująco omawia rolę holenderskiego Philipsa i a niemieckiego producenta optyki do wyrobów ASML wspomina.

Bez TSMC nie ma najbardziej zaawansowanych chipów, bez ASML, TSMC nie ma maszyn do produkcji tych najbardziej zaawansowanych chipów, a bez niemieckiego producenta optyki ASML nie wyprodukuje tychże maszyn do EUV. Jaki to łańcuszek dostaw.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować