-

ArGut : Ariel Gutwil

Nie tylko NASZ ulubiony rysownik. Tomasz Bereźnicki – Antykomiks.


Tak byłem podobnie jak koleżanka nawigatorka Jolanta Gancarz. Potwierdzam w porównaniu do dnia dzisiejszego było zimno, mroźno i wilki głęboko i donośnie wyły na HUCIE. Normalnie dalej niż noc, tyle że nie był to żaden kryminał a kawał dobrej kreski i muzyki, podobno bo jedynie gitarę zobaczyłem.

Komiksy, memiksy, gry i koszulki z pracami pana Tomasza Bereźnickeigo były dostępne w wolnej sprzedaży, bez limitów, kartek, asygnat i takich tam szeptanych poleceń. Z artystą można było też porozmawiać, oczywiście odczekując swoje bo oczywiście wszyscy chcieli z nim rozmawiać.


Pan Mati ofiarnie pomagał obsługiwać buchalterię a pan ojciec artysty wzrokiem sugerował z kim już należy skończyć rozmawiać. To są oczywiście moje odczucia, ale po to się na wernisaże chodzi, żeby mieć frajdę. Odczekując swoje, co należy traktować oczywiście umownie, mogłem zamienić parę słów z artystą Tomaszem. Pan Tomasz powiedział, że rysowanie Sacco di Roma było dużą frajdą i dużym logistycznym wyzwaniem, które szczęśliwie dobiegło do końca. I teraz będzie można robić nowe rzeczy i poświęcić się nowym wyzwaniom. Do wszystkich prac pan Tomasz wrysował mnie swoje logo. Fascynuje mnie u artystów ich rzemieślnicza precyzja, dbałość o to by to co robią było dobre a może nawet najlepsze i 102% powtarzalne.

Pochwalę się zdjęciami i nowymi nabytkami. Grą, kubkiem i koszulką. Jak mnie pani ArGutowa zobaczyła to powiedziała no wyglądasz jak typowy "polski faszysta". Było mnie niesłychanie miło z jaką czułością i troską PRZYWALIŁA mnie tym komplementem.

No i antyKOMIKS można jeszcze przez parę dni zobaczyć. Zachęcam by to zrobić. Wystarczy udać się do NCK.

Plansza Sacco di Roma - Tomasz Bereźnickitagi: antykomiks  nck  tomasz  bereźnicki 

ArGut
8 grudnia 2019 11:26
6     1042    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bolek @ArGut
8 grudnia 2019 13:47

"Jak mnie pani ArGutowa zobaczyła to powiedziała no wyglądasz jak typowy "polski faszysta"."

I "antysemita", w skrócie "faszysemita" ;-)

zaloguj się by móc komentować

ArGut @bolek 8 grudnia 2019 13:47
8 grudnia 2019 14:03

No patrz jacy niektórzy lokalni poganiacze ideowi potrafią być kreatywni. Będą wmawiać,że coś WYSSAŁEŚ z mlekiem matki,choć ta matka tak się bała,żeby dziecka nie "zepsuć" i karmiła BUTELKĄ :) Z czułością oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @bolek 8 grudnia 2019 13:47
8 grudnia 2019 14:37

"Faszysemita" to czysty antysemityzm. Raczaj "faszantysemita". 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Magazynier 8 grudnia 2019 14:37
8 grudnia 2019 17:51

Oj to muszę zrobić kaming aut :) Jak Ariel Gutwil może być "faszysemita" czy "faszantysemita" ? Niczego też nie wyssałem z mlekiem matki. Bardzo zaś lubię kolor zielony w jego oliwkowej odmianie. A koszulki o takiej barwie ma w ofercie nasz ulubiony rysownik Tomasz Bereźnicki. Warto nabyć polecam jedynie 20 PLN od sztuki na wernisażu. Tu dla porównania WYSZUKIWANKO - KOSZULKI PATRIOTYCZNE (noż nie wiedziałem jak zapodać wyszukiwanie nie będę przecież wrzucał "polski faszysta" ). I to bez spotkania z autorem wzorów i kształtów.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ArGut
10 grudnia 2019 10:33

Aluzju poniała, ale feministką nie jestem i wpychane na siłę żeńskie końcówki rzeczowników męskich mnie nie interesują;-))).

Za to można pozazdrościć mądrej żony (Jak mnie pani ArGutowa zobaczyła to powiedziała no wyglądasz jak typowy "polski faszysta" ). Wiedziała, że ci polscy faszyści to mundur wkładają odważnie tylko w łazience;-)))

Oczywiście to żart, nie aluzja;-)

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @jolanta-gancarz 10 grudnia 2019 10:33
10 grudnia 2019 15:21

Podoba mnie się taki żart. Ta zaś koleżanka to raczej taki mój żal, że kolega nawigator Krzysztof Osiejuk dostępny jest ale pod innym linkiem, a nie aluzja.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować