-

ArGut

Komentarze użytkownika

@O zespołach propagandystów (12 października 2018 09:54)

>Poza tym nie chcę być złośliwy, ale gdzie jest ten świadomy laikat do
>jasnej pomroczności, który wśród innych instytucji będzie działał jak
>rangersi wśród tubylców, ha !??!

Byłem na rekolekcjach gdzie rekolekcjonista sformułował tak pytanie. Znany jest kerygmat Jezusa, kerygmat apostołów a czy jest kerygmat świeckich / laikatu ? 

Mnie zastanawia dlaczego kościół hierarchiczny tak łatwo traci czy zapomina technologie, które wypracowano w zakonach. Technologie życia, pracy i nauki. Jak temu zapobiec, jak przerzucić koszty propagandy na wroga.

I przykład, żeby nie pozostać w próżni oczekiwać. Publiczna edukacja. Po przemianach 1989, instytucje kościelne zaangażowały się w edukację. Czy przez 29 lat powstał ...

ArGut
12 października 2018 16:58

@Garsc wiesci z krainy deszczowcow (6 października 2018 23:26)

Wywód dr Sławomira to dęte kalkulacje ignoranta, którego marzy o tym by zostać głównym nadzorcą w obozie pracy umieszczonym gdzieś na zewnętrznych, wschodnich rubieżach imperium. Jeszcze nieznanego imperium.
Kalkulacja na 30 lat wprzód 500+ z przeświadczeniem, że każdego roku 28 000 dzieci zacznie fukcjonowanie SAMODZIELNIE to właśnie myślenie liberalne :) On pewnie też jak się urodził to samodzielnie sobię pieluchę założył a na plecach miał plecak z "mlekiem w proszku". Z zapasem na 18 miesięcy z 20% nadmiarem jakby się coś ulało czy wyciekło.
Ciekawe dlaczego taki zdolny liberał nie przeniesie się do zjednoczonego królestwa i nie zaproponuje królowej swoich usług ?

"Wesoła Anglia" wiele razy p ...

ArGut
7 października 2018 21:00

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

PINK PANTHER słusznie uważa, że wiele osób atakujących z zatroskaniem instytucję koscioła katolickiego jest odpornych na wszelkie argumenty, w kwesti każdych nadużyć nie tylko tych z art.200 kk. 

Czytałeś "Pedofilię w kościele" PINK PANTHER ? John Jay Report był sporządzony na podstawie ankiety skierowanej do diecezji katolickich. Nie dziwi cię, że zatroskani o polski kościół Jan Hartman i Wojtek Smarzowski a szczególnie zatroskani o kler katolicki kręcą film i wydają 800 stronnicową książkę z materiałami prasowymi ? Co ich blokuje by sprawdzić dane podawane przez policje ?

Ja uważam, że celem pan Jana Hartmana nie jest dobro instytucji kościoła katolickiego a uzyskanie jakiegoś mandatu by później uzyskać kolejny mandat. Mandat ...

ArGut
20 września 2018 23:41

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Promocja na eksport ukraińskich studentów nie zadziałała. Kazirodcza droga spaliła się nim rozbłysła. To amerykańska droga od aktora do europosła ? Ogromne parcie pana Jana na zdobycie mandatu demokratycznego mnie dziwi. 

FILMPOLSKI już pokazuje pana Jana w obsadzie KLER-u. Rola poseł. Pewnie takie fabularyzowane marzenie.

ArGut
20 września 2018 20:48

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Przeczytałem, że pan Jan Hartman zapoznał się ze scenariuszem bo ma epizodyczną rolę w filmie. Tym razem gra polityka, na codzień gra etyka i humanistę. Taka odmiana jak ta ze zmianą Krakowa na Warszawę w walce dziejowej o mandat certyfikowanego polityka. 

Premiera filmu jest 28 IX a wybory 21 października. To jak nie mam wierzyć, że film jest neutralny światopoglądowo i politycznie ? Ważny temat, żeby "durni" wyborcy nie zapomnieli ?

ArGut
20 września 2018 18:32

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

No to się zagapiliśmy na telewizję co to reklamuje pana Jacka Bartosiaka jako szefa-dyrektora CPL. Pan Jacek robi promocję swojej książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju", promocje z mapami. Recenzje książki piszą polscy i amerykańscy generałowie.

Dziś w radio słyszałem informacje, że mój prezydent będzie w Waszyngtonie rozmawiał z prezydentem USA oraz, że to będą rozmowy wielu innych oficjeli. No i nawet pan Mariusz Błaszczak dostał kolumnę w którejś z gazet. Radio zrelacjonowało, że przekonuje do większej obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce. Tak jest pan Błaszczak do tego przekonany, że deklaruje udział w finansowaniu budowy infrastruktury dla amerykanów.

Och, strasznie bezpiecznie się czuję. Oby pan Budzisz pochyli ...

ArGut
17 września 2018 16:09

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

W linkowanej rozmowie ( 6:30 ) pan Kazimierz Leski wyraźnie mówi, nie leję odpowiedniego paliwa, z tego traktora co to sobie spokojnie stoi na polu we wrześniu 1939 r. Ale silnik samolotu, o dziwo, ochoczo rusza. Ponieważ w rozmowie był wymieniony Karaś to sprawdziłem co internet wie o silniku Bristol Pegasus. Poczyniwszy założenie, że lot odbywał się z uśrednioną połową mocy silnika to na godzinę lotu potrzenujemy ~79,6 kg paliwa dla 1/4 uśrednionej mocy silnika odpowiednio ~39,8 kg paliwa, że oleju nie wspomnę, który też jest potrzebny do prawidłowej pracy silnika. Starsznie duży musiał być ten traktor, może nawet większy od lokomobil, które wtedy w polsce chyba tylko zakłady cegielskiego produkowały. Bo przecież po robocie był, a tu bach od 40 do blisk ...

ArGut
17 września 2018 15:49

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

Traktor rolniczy wydają się być równie ciekawym elementem opowieści. To ile tych traktorów było w II Rzeczposolitej ? Na forum o wojnach światowych wyszukiwarka trafiła na wątek Traktory rolnicze dla artylerii jeden z komentujących przytacza dane z dwóch książek. Janusza ŻarnowskiegoPolska 1918-1939. Praca–technika–społeczeństwo. Mieczysława Mieszczanowskiego - Rolnictwo II Rzeczypospolitej. Podana jest liczba 900 oraz, że od 1921 liczba maszyn w II RP spada bo używanie maszyn jest nieuzasadnione ekonomicznie ze względu na cenę owsa i dniówki końskiej.
Przeglądając życiorysy wymienionych wyżej autorów linkuje się w oczy informacja, że pan Janusz Żarnowski był członkiem redakcji kwartalnika - Z Pola Walki - nic mam&n ...

ArGut
16 września 2018 15:32

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Jak pierwotna ustawa o IPN-ie weszła w życie i zaczęły się jawne negocjacje. Podobnie jak w dzisiejszej rozmowie zastanowiło mnie kto mógłby polska narrację wojenną pociągnąć, w sensie jaką zewnętrzną "propagandę" można zatrudnić, przekonać. Zaglądnełem na YT cóż ciekawego z nowych wystąpień pana Normana Finkelsteina zostało wrzucone. Tytuł - Zbliżający się upadek/zwinięcie Syjonizmu w Ameryce - https://youtu.be/bLfcY27v2rw. To wystąpienie jest ciekawe podwójnie i wiąże się z opinią pana Orła,że wspólnota żydowska nie jest jednolita i targają nią przeróżne wewnętrzne napięcia. Wprowadzający, o ile go dobrze zrozumiałem, twierdzi że Finkelstain swoją opinię o zwijaniu Syjonizmu umieścił w książce. Co dla mnie oznacza tyle,że narracja o z ...

ArGut
9 lipca 2018 23:11

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Pytanie - Kim jesteś Jordanie Peterson ? 

Udzielił bym takiej odpowiedzi. Człowiek, który w swoim życiu zauważuł problem w swoim funkcjonowaniu, mówi o tym wielokrotnie, że w jego rodzinie silne występują objawy depresji. Zdobył wykształcenie i rozeznaje sprawę. A, że zauważył również, rodzinnie jak sądzę, że w ogłaszaniu wyników / pracy ważna jest odpowiedzialnosć i jakość to robi to w sposób przykuwający uwagę.
Moją uwagę, przykuł fakt, że JBP nie stara się być synkretyczny. Na swoich obserwacjach nie buduje TEORII WSZYSTKIEGO, to są oczywiście moje obserwacje. Zmaganie się z własną słabością, działanie i tworzenie jakości w sferze przekazu uważam za taką wartość by poświecić swój czas. Nawet pieniądze jak mnie się ubzdura kupić ...

ArGut
16 marca 2018 10:33

@Święty Gnyszka, Święty NUP i startupy (31 stycznia 2018 11:25)

>Jak dalece tacy światowi ekonomiści zdają sobie z tych naprawdę powszechnie znanych faktów i czemu o tym milczą?
>Jaki los wobec nas planują?

Z tymi startupami to jest większe czary-mary. Mam takie wrażenie, że powielany jest pewny mechanizm. Są pieniądze trzeba znaleźć chętnych, którzy COŚ wymyślą, bo to UNIJNE pieniądze a nie nasze, a UNIA na drogi i inne takie równanie szans już nie da. Opinia o startupach szefa Comarch-u - Jesteśmy kuźnią kadr dla polskiego przemysłu. Jaka zgodność.

ArGut
31 stycznia 2018 22:58

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

A "u nasz" pan wicepremier Gowin dalej coś tam mgliście i niekonkretnie "reformuje".

Ależ on twierdzi, że jedynie się wsłuchuje w GŁOS środowiska, takich Nos Perfektos. "Młodzież" to ma teraz dylematy kogo słuchać ? I w czyje gawędy o świętym spokoju wierzyć.  Taką gawędę dziś słyszałem w radio, że urząd wojewódzki otworzy się na staże zawodowe młodzieży studenckiej. Młodzież ma potencjał intelektualny to i czegoś nie ma - np. oczekiwań finansowych ?

ArGut
6 października 2017 12:54

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Nie ma się co dziwić. Po co patrzyć w metrykę osobą, które z dzieci stają się z miejsca dorosłymi. I to nie byle jakimi dorosłymi, dorosłymi zarządzającymi rzeszami ludzi - młodzieżą się te rzesze ludzi określa wśród tychże ludzi.

 

ArGut
6 października 2017 12:36

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Słyszałem od pana w Hajnówce, który za biznes wybrał sobie przetwarzanie i utylizacje odpadów drewnianych, że na rynku tartacznym były zmiany. Drzewo, co mnie zdziwiło, pozyskiwane jest z Niemiec i mimo plagi kornika drukarza płyt świerkowych nie brakuje w dużych marketach. Cena drzewa, elementów drewnianych, płyt meblowych, blatów też w miarę stała pozostała.
Od trzech lat jeździmy po różnych częściach Polski i pan kornik też tam jest o czym informują tablice leśne. To pewnie skutek zapisów wylobbowanych przez NeGiOsy w definicjach drzewostanu "podlegającego ochronie". I to wszystko było jawne. TVN24 w swoich przekazach podaje, że usunięcie wszystkich martwych drzew jest skutecznym rozwiązaniem. Pokazuje jak wygląda gosp ...

ArGut
8 sierpnia 2017 10:29

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Trzeci akapit w dzisiejszej notce CORYLLUS-a - O nowej baśni raz jeszcze  ... idze tak:

Co takiego uwodzicielskiego jest w wyprodukowanym przez demokratyczne gangi socjalizmie, że ludzie słysząc o nim głupieją. Oto – mawiają zwolennicy demokracji i socjalizmu, a także wolnych wyborów, gdzie wyborcami koniecznie muszą być pozbawieni wszystkiego i zadłużeni nędzarze – kiedy jest dziki kapitalizm to przepaść pomiędzy bogactwem a biedą ogromnieje i jest nie do zasypania. Człowiek zaś wolny i uczciwy, a także wrażliwy nie może na to spokojnie patrzeć. Musi działać i odbierać bogatym, by dawać biednym ( a dziś musi ratować uchodźców). Teraz rzecz najważniejsza. Taka przepaść pomiędzy bogatymi, a biednymi rzeczywiście rośnie, ale tylko w jednym ustroju &ndash ...

ArGut
19 maja 2017 13:10

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Ja Ci mogę napisać. Koszty mojej pracy i pracy pani ArGutowej spadł prawie do 0. Dziwi mnie, że tego nie łapiesz ?!? Ale może, że to dlatego, że socjal w Szwajcarii jest za wysoki ... Notka CORYLLUS-a dzisiejsza jest o relokacji a Ty wyskakujesz z tekstem jak bankier, że 500+ psuje rynek pracy.

ArGut
19 maja 2017 12:04

@Dlaczego tak, a nie inaczej czyli makulektura. (17 maja 2017 10:17)

Oby link makuletkura.pl też ożył. No i pisząc o książkach mając takie fajne narzędzie jak szkolanawigatorow.pl z bajerami i edytorami urozmaicaj, nie przesadnie, tekst, proszę.


 

ArGut
17 maja 2017 11:42

Strona 1 na 1.