-

ArGut

Komentarze użytkownika

@Ucieczka z rynku literackiego (24 października 2018 08:39)

Pan Rainer Kunze zasługuje na duży szacun. W VOD polskiej TV Kultura jest z nim rozmowa. Tylko 23:36 jak taki hiczkok dokumentalnej pigułce. Zaczyna się jedzeniem ziemniaków, nędzą a tu bach ojczyzna leczy kompielami w mleku.
Po gawędach Gabriela Maciejewskiego o rynku treści powstaje we mnie wrażenie o tej rozmowie, że pytający "frajer" próbuje wkręcić "cwaniaka" w rzewne teksty. Fajnie posłuchać dysydenckiego enerdowskiego poety, prozaika i tłumacza. Wyczuwam spójność pana Reniego wie co ma robić jako pisarz i dysydent a nawet musi mieć swoje triki by tych co mu sięgają do piór poparzyło lub sparaliżowało.

Oni nie chcą twojego lotu. Chcą twoich piór.

Dobre jako motto gdy się idzie porozmawiać do telewizji.

ArGut
24 października 2018 20:50

@Irlandzka plantacja, angielscy kapitanowie, zagończyk Lisowski oraz Brexit (18 października 2018 10:46)

Pięknie, a gawędy pisane czy wydawnictwa też są do znalezienia ? 

ArGut
18 października 2018 13:37

@O zespołach propagandystów (12 października 2018 09:54)

>Poza tym nie chcę być złośliwy, ale gdzie jest ten świadomy laikat do
>jasnej pomroczności, który wśród innych instytucji będzie działał jak
>rangersi wśród tubylców, ha !??!

Byłem na rekolekcjach gdzie rekolekcjonista sformułował tak pytanie. Znany jest kerygmat Jezusa, kerygmat apostołów a czy jest kerygmat świeckich / laikatu ? 

Mnie zastanawia dlaczego kościół hierarchiczny tak łatwo traci czy zapomina technologie, które wypracowano w zakonach. Technologie życia, pracy i nauki. Jak temu zapobiec, jak przerzucić koszty propagandy na wroga.

I przykład, żeby nie pozostać w próżni oczekiwać. Publiczna edukacja. Po przemianach 1989, instytucje kościelne zaangażowały się w edukację. Czy przez 29 lat powstał ...

ArGut
12 października 2018 16:58

@Garsc wiesci z krainy deszczowcow (6 października 2018 23:26)

Wywód dr Sławomira to dęte kalkulacje ignoranta, którego marzy o tym by zostać głównym nadzorcą w obozie pracy umieszczonym gdzieś na zewnętrznych, wschodnich rubieżach imperium. Jeszcze nieznanego imperium.
Kalkulacja na 30 lat wprzód 500+ z przeświadczeniem, że każdego roku 28 000 dzieci zacznie fukcjonowanie SAMODZIELNIE to właśnie myślenie liberalne :) On pewnie też jak się urodził to samodzielnie sobię pieluchę założył a na plecach miał plecak z "mlekiem w proszku". Z zapasem na 18 miesięcy z 20% nadmiarem jakby się coś ulało czy wyciekło.
Ciekawe dlaczego taki zdolny liberał nie przeniesie się do zjednoczonego królestwa i nie zaproponuje królowej swoich usług ?

"Wesoła Anglia" wiele razy p ...

ArGut
7 października 2018 21:00

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

PINK PANTHER słusznie uważa, że wiele osób atakujących z zatroskaniem instytucję koscioła katolickiego jest odpornych na wszelkie argumenty, w kwesti każdych nadużyć nie tylko tych z art.200 kk. 

Czytałeś "Pedofilię w kościele" PINK PANTHER ? John Jay Report był sporządzony na podstawie ankiety skierowanej do diecezji katolickich. Nie dziwi cię, że zatroskani o polski kościół Jan Hartman i Wojtek Smarzowski a szczególnie zatroskani o kler katolicki kręcą film i wydają 800 stronnicową książkę z materiałami prasowymi ? Co ich blokuje by sprawdzić dane podawane przez policje ?

Ja uważam, że celem pan Jana Hartmana nie jest dobro instytucji kościoła katolickiego a uzyskanie jakiegoś mandatu by później uzyskać kolejny mandat. Mandat ...

ArGut
20 września 2018 23:41

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Promocja na eksport ukraińskich studentów nie zadziałała. Kazirodcza droga spaliła się nim rozbłysła. To amerykańska droga od aktora do europosła ? Ogromne parcie pana Jana na zdobycie mandatu demokratycznego mnie dziwi. 

FILMPOLSKI już pokazuje pana Jana w obsadzie KLER-u. Rola poseł. Pewnie takie fabularyzowane marzenie.

ArGut
20 września 2018 20:48

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Przeczytałem, że pan Jan Hartman zapoznał się ze scenariuszem bo ma epizodyczną rolę w filmie. Tym razem gra polityka, na codzień gra etyka i humanistę. Taka odmiana jak ta ze zmianą Krakowa na Warszawę w walce dziejowej o mandat certyfikowanego polityka. 

Premiera filmu jest 28 IX a wybory 21 października. To jak nie mam wierzyć, że film jest neutralny światopoglądowo i politycznie ? Ważny temat, żeby "durni" wyborcy nie zapomnieli ?

ArGut
20 września 2018 18:32

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

No to się zagapiliśmy na telewizję co to reklamuje pana Jacka Bartosiaka jako szefa-dyrektora CPL. Pan Jacek robi promocję swojej książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju", promocje z mapami. Recenzje książki piszą polscy i amerykańscy generałowie.

Dziś w radio słyszałem informacje, że mój prezydent będzie w Waszyngtonie rozmawiał z prezydentem USA oraz, że to będą rozmowy wielu innych oficjeli. No i nawet pan Mariusz Błaszczak dostał kolumnę w którejś z gazet. Radio zrelacjonowało, że przekonuje do większej obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce. Tak jest pan Błaszczak do tego przekonany, że deklaruje udział w finansowaniu budowy infrastruktury dla amerykanów.

Och, strasznie bezpiecznie się czuję. Oby pan Budzisz pochyli ...

ArGut
17 września 2018 16:09

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

W linkowanej rozmowie ( 6:30 ) pan Kazimierz Leski wyraźnie mówi, nie leję odpowiedniego paliwa, z tego traktora co to sobie spokojnie stoi na polu we wrześniu 1939 r. Ale silnik samolotu, o dziwo, ochoczo rusza. Ponieważ w rozmowie był wymieniony Karaś to sprawdziłem co internet wie o silniku Bristol Pegasus. Poczyniwszy założenie, że lot odbywał się z uśrednioną połową mocy silnika to na godzinę lotu potrzenujemy ~79,6 kg paliwa dla 1/4 uśrednionej mocy silnika odpowiednio ~39,8 kg paliwa, że oleju nie wspomnę, który też jest potrzebny do prawidłowej pracy silnika. Starsznie duży musiał być ten traktor, może nawet większy od lokomobil, które wtedy w polsce chyba tylko zakłady cegielskiego produkowały. Bo przecież po robocie był, a tu bach od 40 do blisk ...

ArGut
17 września 2018 15:49

@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

Traktor rolniczy wydają się być równie ciekawym elementem opowieści. To ile tych traktorów było w II Rzeczposolitej ? Na forum o wojnach światowych wyszukiwarka trafiła na wątek Traktory rolnicze dla artylerii jeden z komentujących przytacza dane z dwóch książek. Janusza ŻarnowskiegoPolska 1918-1939. Praca–technika–społeczeństwo. Mieczysława Mieszczanowskiego - Rolnictwo II Rzeczypospolitej. Podana jest liczba 900 oraz, że od 1921 liczba maszyn w II RP spada bo używanie maszyn jest nieuzasadnione ekonomicznie ze względu na cenę owsa i dniówki końskiej.
Przeglądając życiorysy wymienionych wyżej autorów linkuje się w oczy informacja, że pan Janusz Żarnowski był członkiem redakcji kwartalnika - Z Pola Walki - nic mam&n ...

ArGut
16 września 2018 15:32

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Jak pierwotna ustawa o IPN-ie weszła w życie i zaczęły się jawne negocjacje. Podobnie jak w dzisiejszej rozmowie zastanowiło mnie kto mógłby polska narrację wojenną pociągnąć, w sensie jaką zewnętrzną "propagandę" można zatrudnić, przekonać. Zaglądnełem na YT cóż ciekawego z nowych wystąpień pana Normana Finkelsteina zostało wrzucone. Tytuł - Zbliżający się upadek/zwinięcie Syjonizmu w Ameryce - https://youtu.be/bLfcY27v2rw. To wystąpienie jest ciekawe podwójnie i wiąże się z opinią pana Orła,że wspólnota żydowska nie jest jednolita i targają nią przeróżne wewnętrzne napięcia. Wprowadzający, o ile go dobrze zrozumiałem, twierdzi że Finkelstain swoją opinię o zwijaniu Syjonizmu umieścił w książce. Co dla mnie oznacza tyle,że narracja o z ...

ArGut
9 lipca 2018 23:11

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Pytanie - Kim jesteś Jordanie Peterson ? 

Udzielił bym takiej odpowiedzi. Człowiek, który w swoim życiu zauważuł problem w swoim funkcjonowaniu, mówi o tym wielokrotnie, że w jego rodzinie silne występują objawy depresji. Zdobył wykształcenie i rozeznaje sprawę. A, że zauważył również, rodzinnie jak sądzę, że w ogłaszaniu wyników / pracy ważna jest odpowiedzialnosć i jakość to robi to w sposób przykuwający uwagę.
Moją uwagę, przykuł fakt, że JBP nie stara się być synkretyczny. Na swoich obserwacjach nie buduje TEORII WSZYSTKIEGO, to są oczywiście moje obserwacje. Zmaganie się z własną słabością, działanie i tworzenie jakości w sferze przekazu uważam za taką wartość by poświecić swój czas. Nawet pieniądze jak mnie się ubzdura kupić ...

ArGut
16 marca 2018 10:33

@Święty Gnyszka, Święty NUP i startupy (31 stycznia 2018 11:25)

>Jak dalece tacy światowi ekonomiści zdają sobie z tych naprawdę powszechnie znanych faktów i czemu o tym milczą?
>Jaki los wobec nas planują?

Z tymi startupami to jest większe czary-mary. Mam takie wrażenie, że powielany jest pewny mechanizm. Są pieniądze trzeba znaleźć chętnych, którzy COŚ wymyślą, bo to UNIJNE pieniądze a nie nasze, a UNIA na drogi i inne takie równanie szans już nie da. Opinia o startupach szefa Comarch-u - Jesteśmy kuźnią kadr dla polskiego przemysłu. Jaka zgodność.

ArGut
31 stycznia 2018 22:58

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

A "u nasz" pan wicepremier Gowin dalej coś tam mgliście i niekonkretnie "reformuje".

Ależ on twierdzi, że jedynie się wsłuchuje w GŁOS środowiska, takich Nos Perfektos. "Młodzież" to ma teraz dylematy kogo słuchać ? I w czyje gawędy o świętym spokoju wierzyć.  Taką gawędę dziś słyszałem w radio, że urząd wojewódzki otworzy się na staże zawodowe młodzieży studenckiej. Młodzież ma potencjał intelektualny to i czegoś nie ma - np. oczekiwań finansowych ?

ArGut
6 października 2017 12:54

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Nie ma się co dziwić. Po co patrzyć w metrykę osobą, które z dzieci stają się z miejsca dorosłymi. I to nie byle jakimi dorosłymi, dorosłymi zarządzającymi rzeszami ludzi - młodzieżą się te rzesze ludzi określa wśród tychże ludzi.

 

ArGut
6 października 2017 12:36

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Słyszałem od pana w Hajnówce, który za biznes wybrał sobie przetwarzanie i utylizacje odpadów drewnianych, że na rynku tartacznym były zmiany. Drzewo, co mnie zdziwiło, pozyskiwane jest z Niemiec i mimo plagi kornika drukarza płyt świerkowych nie brakuje w dużych marketach. Cena drzewa, elementów drewnianych, płyt meblowych, blatów też w miarę stała pozostała.
Od trzech lat jeździmy po różnych częściach Polski i pan kornik też tam jest o czym informują tablice leśne. To pewnie skutek zapisów wylobbowanych przez NeGiOsy w definicjach drzewostanu "podlegającego ochronie". I to wszystko było jawne. TVN24 w swoich przekazach podaje, że usunięcie wszystkich martwych drzew jest skutecznym rozwiązaniem. Pokazuje jak wygląda gosp ...

ArGut
8 sierpnia 2017 10:29

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Trzeci akapit w dzisiejszej notce CORYLLUS-a - O nowej baśni raz jeszcze  ... idze tak:

Co takiego uwodzicielskiego jest w wyprodukowanym przez demokratyczne gangi socjalizmie, że ludzie słysząc o nim głupieją. Oto – mawiają zwolennicy demokracji i socjalizmu, a także wolnych wyborów, gdzie wyborcami koniecznie muszą być pozbawieni wszystkiego i zadłużeni nędzarze – kiedy jest dziki kapitalizm to przepaść pomiędzy bogactwem a biedą ogromnieje i jest nie do zasypania. Człowiek zaś wolny i uczciwy, a także wrażliwy nie może na to spokojnie patrzeć. Musi działać i odbierać bogatym, by dawać biednym ( a dziś musi ratować uchodźców). Teraz rzecz najważniejsza. Taka przepaść pomiędzy bogatymi, a biednymi rzeczywiście rośnie, ale tylko w jednym ustroju &ndash ...

ArGut
19 maja 2017 13:10

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Ja Ci mogę napisać. Koszty mojej pracy i pracy pani ArGutowej spadł prawie do 0. Dziwi mnie, że tego nie łapiesz ?!? Ale może, że to dlatego, że socjal w Szwajcarii jest za wysoki ... Notka CORYLLUS-a dzisiejsza jest o relokacji a Ty wyskakujesz z tekstem jak bankier, że 500+ psuje rynek pracy.

ArGut
19 maja 2017 12:04

@Dlaczego tak, a nie inaczej czyli makulektura. (17 maja 2017 10:17)

Oby link makuletkura.pl też ożył. No i pisząc o książkach mając takie fajne narzędzie jak szkolanawigatorow.pl z bajerami i edytorami urozmaicaj, nie przesadnie, tekst, proszę.


 

ArGut
17 maja 2017 11:42

Strona 1 na 1.