-

ArGut

Komentarze użytkownika

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Jak pierwotna ustawa o IPN-ie weszła w życie i zaczęły się jawne negocjacje. Podobnie jak w dzisiejszej rozmowie zastanowiło mnie kto mógłby polska narrację wojenną pociągnąć, w sensie jaką zewnętrzną "propagandę" można zatrudnić, przekonać. Zaglądnełem na YT cóż ciekawego z nowych wystąpień pana Normana Finkelsteina zostało wrzucone. Tytuł - Zbliżający się upadek/zwinięcie Syjonizmu w Ameryce - https://youtu.be/bLfcY27v2rw. To wystąpienie jest ciekawe podwójnie i wiąże się z opinią pana Orła,że wspólnota żydowska nie jest jednolita i targają nią przeróżne wewnętrzne napięcia. Wprowadzający, o ile go dobrze zrozumiałem, twierdzi że Finkelstain swoją opinię o zwijaniu Syjonizmu umieścił w książce. Co dla mnie oznacza tyle,że narracja o z ...

ArGut
9 lipca 2018 23:11

@Kim jesteś Jordanie Peterson? (15 marca 2018 06:50)

Pytanie - Kim jesteś Jordanie Peterson ? 

Udzielił bym takiej odpowiedzi. Człowiek, który w swoim życiu zauważuł problem w swoim funkcjonowaniu, mówi o tym wielokrotnie, że w jego rodzinie silne występują objawy depresji. Zdobył wykształcenie i rozeznaje sprawę. A, że zauważył również, rodzinnie jak sądzę, że w ogłaszaniu wyników / pracy ważna jest odpowiedzialnosć i jakość to robi to w sposób przykuwający uwagę.
Moją uwagę, przykuł fakt, że JBP nie stara się być synkretyczny. Na swoich obserwacjach nie buduje TEORII WSZYSTKIEGO, to są oczywiście moje obserwacje. Zmaganie się z własną słabością, działanie i tworzenie jakości w sferze przekazu uważam za taką wartość by poświecić swój czas. Nawet pieniądze jak mnie się ubzdura kupić ...

ArGut
16 marca 2018 10:33

@Święty Gnyszka, Święty NUP i startupy (31 stycznia 2018 11:25)

>Jak dalece tacy światowi ekonomiści zdają sobie z tych naprawdę powszechnie znanych faktów i czemu o tym milczą?
>Jaki los wobec nas planują?

Z tymi startupami to jest większe czary-mary. Mam takie wrażenie, że powielany jest pewny mechanizm. Są pieniądze trzeba znaleźć chętnych, którzy COŚ wymyślą, bo to UNIJNE pieniądze a nie nasze, a UNIA na drogi i inne takie równanie szans już nie da. Opinia o startupach szefa Comarch-u - Jesteśmy kuźnią kadr dla polskiego przemysłu. Jaka zgodność.

ArGut
31 stycznia 2018 22:58

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

A "u nasz" pan wicepremier Gowin dalej coś tam mgliście i niekonkretnie "reformuje".

Ależ on twierdzi, że jedynie się wsłuchuje w GŁOS środowiska, takich Nos Perfektos. "Młodzież" to ma teraz dylematy kogo słuchać ? I w czyje gawędy o świętym spokoju wierzyć.  Taką gawędę dziś słyszałem w radio, że urząd wojewódzki otworzy się na staże zawodowe młodzieży studenckiej. Młodzież ma potencjał intelektualny to i czegoś nie ma - np. oczekiwań finansowych ?

ArGut
6 października 2017 12:54

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Nie ma się co dziwić. Po co patrzyć w metrykę osobą, które z dzieci stają się z miejsca dorosłymi. I to nie byle jakimi dorosłymi, dorosłymi zarządzającymi rzeszami ludzi - młodzieżą się te rzesze ludzi określa wśród tychże ludzi.

 

ArGut
6 października 2017 12:36

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Słyszałem od pana w Hajnówce, który za biznes wybrał sobie przetwarzanie i utylizacje odpadów drewnianych, że na rynku tartacznym były zmiany. Drzewo, co mnie zdziwiło, pozyskiwane jest z Niemiec i mimo plagi kornika drukarza płyt świerkowych nie brakuje w dużych marketach. Cena drzewa, elementów drewnianych, płyt meblowych, blatów też w miarę stała pozostała.
Od trzech lat jeździmy po różnych częściach Polski i pan kornik też tam jest o czym informują tablice leśne. To pewnie skutek zapisów wylobbowanych przez NeGiOsy w definicjach drzewostanu "podlegającego ochronie". I to wszystko było jawne. TVN24 w swoich przekazach podaje, że usunięcie wszystkich martwych drzew jest skutecznym rozwiązaniem. Pokazuje jak wygląda gosp ...

ArGut
8 sierpnia 2017 10:29

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Trzeci akapit w dzisiejszej notce CORYLLUS-a - O nowej baśni raz jeszcze  ... idze tak:

Co takiego uwodzicielskiego jest w wyprodukowanym przez demokratyczne gangi socjalizmie, że ludzie słysząc o nim głupieją. Oto – mawiają zwolennicy demokracji i socjalizmu, a także wolnych wyborów, gdzie wyborcami koniecznie muszą być pozbawieni wszystkiego i zadłużeni nędzarze – kiedy jest dziki kapitalizm to przepaść pomiędzy bogactwem a biedą ogromnieje i jest nie do zasypania. Człowiek zaś wolny i uczciwy, a także wrażliwy nie może na to spokojnie patrzeć. Musi działać i odbierać bogatym, by dawać biednym ( a dziś musi ratować uchodźców). Teraz rzecz najważniejsza. Taka przepaść pomiędzy bogatymi, a biednymi rzeczywiście rośnie, ale tylko w jednym ustroju &ndash ...

ArGut
19 maja 2017 13:10

@Viva Hate - reaktywacja (19 maja 2017 09:37)

Ja Ci mogę napisać. Koszty mojej pracy i pracy pani ArGutowej spadł prawie do 0. Dziwi mnie, że tego nie łapiesz ?!? Ale może, że to dlatego, że socjal w Szwajcarii jest za wysoki ... Notka CORYLLUS-a dzisiejsza jest o relokacji a Ty wyskakujesz z tekstem jak bankier, że 500+ psuje rynek pracy.

ArGut
19 maja 2017 12:04

@Dlaczego tak, a nie inaczej czyli makulektura. (17 maja 2017 10:17)

Oby link makuletkura.pl też ożył. No i pisząc o książkach mając takie fajne narzędzie jak szkolanawigatorow.pl z bajerami i edytorami urozmaicaj, nie przesadnie, tekst, proszę.


 

ArGut
17 maja 2017 11:42

Strona 1 na 1.