-

ArGut : Ariel Gutwil

Jak się uśmierca komputery, serwisy internetowe, ludzi i wreszcie zwierzęta

Zamierzam napisać drodzy nawigatorzy o uśmiercaniu ale jakoś tak mnie wesoło. Może dlaczego, że zobaczyłem komunikat o "śmierci" Windows 7 na ładnym niebieskim tle.


Zacznę od zwierząt. Zwierzęta dziś stanowią jakiś MIT i BOSKIEGO CIELCA stworzenia. Skąd to się wzięło trudno powiedzieć. Jest trend reinterpretacyjny nakręcany wciąż, że zwierzęta mają ŚWIADOMOŚĆ. Nowa wersja Doctora Dollitle-a, plakaty wiszą po miastach, ryje dzieciakom beret, że z Tygrysem, Gorylem czy Niedźwiedziem Polarnym można się zakumplować. Tak patrząc na trailer to jedynym poważnym zwierzęciem jest Tygrys, wie po co ma kły i instynkt drapieżnika. Toż grzech to przecież uczłowieczać bydlęta a odczłowieczać siebie. Pal go licho, jak beret da sobie zryć ”Piotruś Pan” czy ”Wieczna Pensjonarka”. Żeby was drodzy nawigatorzy nie przygnębiać oglądnijcie sobie takiego amerykańskiego Roberta Górskiego z jego gadką o ziemi, zwierzętach i człowieku. Końcówka jest miła. Pan amerykański Robert Górski, krzyczy do tłumu. Dziękuję Wólko Kosowska, dbajcie drodzy o siebie, dbajcie a jak możecie to zadbajcie i o bliźniego swego.

KOMPUTERY.

Tu największym kilerem jest amerykańska firma APPLE. Jednym ruchem wirtualnego noża potrafią zarżnąć ze trzy generacje swoich produktów. Ta inna amerykańska firma, z obrazka wyżej, to przy APPLE-u anioł wręcz. Taki anioł dobrej wspomaganej śmierci. Moja stara maszynka, DELL 410, wciąż działa. Mogę tam wrzucić cokolwiek sobie zamarzę i korzystać jak sobie zamarzę. Ogranicza mnie jedynie 32-bitowy procesor oraz ilość obsługiwanej pamięci RAM no i pula złącz, którą ten komputer posiada. Urządzenie za wikipedią weszło na rynek w 2005 roku.

Taki iMac model A1173 podrasowany do A1208 mimo, ze młodszy o blisko 2 lata to przy D410 zimny, a nie, nie, to BIAŁY trup. Co prawda w trzewiach siedzi dużo większa moc i potencjał. No niemniej trzeba zrobić doktorat z ”reanimacji” by korzystać z pełnej mocy tego urządzenia. APPLE postanowił, że wygasi tę linię produktową i koniec. Nie można więc pobrać dla siebie np. wersji systemu Education, tej pierwszej firmy, i od tak zainstalować na sprzęcie tej drugiej firmy.

W uśmiercaniu sprzętu, nawet skuteczni zazwyczaj Chińczycy, odpadają. HUAWEI jest za ”słaby w uszach” by powiedzieć:
a wal się ANDROID-zie pojedziemy sobie na HARMONY. No nie da rady, nawet Mate 30 Pro, zaprezentowany 4 miesiące temu w Monachium. Ciągle jedzie na tym Androidzie, a sankcje rządu amerykańskiego WRESZCIE zaczęły działać. I działają jak BAN na portalu SZKOŁANAWIGATOROW.pl. Mnie tam wcale nie żal, HUAWEI-a, dokładali jedynie hajs do amerykanów a przecież wiadomo, że ”amerykański duch” nie samym hajsem żyje.

SERWISY INTERNETOWE.

Tu mam największy zgrzyt i najmniejszą wiedzę. Amerykańskie portale jak UBER są od lat nierentowne ale nie umierają. A takie splity SalON24 umarły. Jedynym sensownym wytłumaczenie śmierci serwisów internetowych wydaje się dostawca technologii. Dostawca sygnalizuje operatorowi. Drogi operatorze nie chcemy by nasza technologia kojarzyła się tak czy śmak. Twoje działanie będzie zgodne z naszą wizją albo zostaniesz ”OUT OF SUPPORT”. No i to częściowo tłumaczy dlaczego UBER wciąż istnieje.

LUDZIE.

Tu zacznę od amerykańskiego Robeta Górskiego tytuł jego pogadanki: List of people who ought to be killed
Co za polot przy tytule, no wiadomo amerykański. Całkiem długa lista 2,5 raza tyle niż ta pierwsza o planecie, ludziach i zwierzętach. Czy to znaczy, że agresywni amerykanie wybili by wszystkich ? No przecież, że nie, bo to ”komediant” jest przecież. Chociaż pan wiceprezydent amerykański Mike Pence mówił o liście terrorystów, na której to figurował pewien ”nikomu nie znany” perski generał. No i tak się złożyło,że jak ”nikomu nie znany” pan generał pojechał do kraju będącego pod amerykańskim protektoratem to BUM ! BACH ! I jak to ładnie opisał kolega bloger z SalON24, Tomasz Rożek na swoim kanale YT: Nauka. To lubię. Jest kupa złomu i nie ma człowieka. Chirurgiczna precyzja.

Smutno tak kończyć chirurgiczną precyzja, kupą rozgrzanego złomu i brakiem człowieka. Jaki by ten człowiek nie był to jak to powiedział wczoraj, nie wiedzieć dlaczego dość w SZKOLENAWIGATOROW umiłowany, pan Grzegorz Braun u Towarzyszki Panienki. Cytuję z pamięci, ”Bóg nas stworzył na SZTUKI”. I nawet jak Towarzyszka Panienka jest ”niewierzącą chrześcijanką” to - ”Bóg głęboko w nią wierzy”. I to moim zdaniem było bardzo pocieszające i radosne. Choć w Polityce nie pomoże ani pani Towarzyszce Panience ani panu Grzegorzowi Braunowi.tagi: ludzie  zwierzęta  uśmiercanie  komputery  serwisy internetowe 

ArGut
16 stycznia 2020 16:53
33     1444    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @ArGut
16 stycznia 2020 17:18

A mnie ostatnio najbardziej rozśmieszył news o tym, że Iran wpisał Pentagon na listę organizacji terrorystycznych .

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @stanislaw-orda 16 stycznia 2020 17:18
16 stycznia 2020 17:36

Jak to bojownicy szyiccy ujmują: Każdego dnia jest Aszura a każdy kraj jest Karbalą.

Taka asymetria w ujęciu z listy do rozśmieszenia vulgo rozerwania się.

zaloguj się by móc komentować

klon @ArGut
16 stycznia 2020 17:38

Uratowałem swego kompa przed eutanazją dokonując przeszcepu win10 /nadal za free/

zaloguj się by móc komentować

ArGut @klon 16 stycznia 2020 17:38
16 stycznia 2020 18:22

Pisałem już o panu Marku Russinovichu. On w mojej opini odmienił produkt zwany Windows. Jest rozpoznawalny i raczej bardziej kojarzony z Azure. Drugą dość charakterystyczną osobą związaną z M$ jest pan Anders Hejlsberg. Kiedyś pan Anders pracował dla firmy Borland. 

Ciekawe czy u nich też takie ekrany wyskakują. I czy też przeszczepiają bo muszą. Co M$ szkodzi,żebym był "gorszego sortu" i se tych windows używał ...

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @stanislaw-orda 16 stycznia 2020 17:18
16 stycznia 2020 18:25

Warto by poznać kogo Persowie uważają za terrorystów poza Pentagonem.

zaloguj się by móc komentowaćtomciob @ArGut
16 stycznia 2020 20:57

To co powiedzieć o monsieur Putą jadącym wciąż na XP-eku?

https://www.cyberdefence24.pl/cache/img/345_200_matched__q2rlak_qGqcgoyO5TBExmw60x8AMIj7A5kovpox.jpgźródło zdjęcia - pierwotnie rosyjski serwis Open Media

zaloguj się by móc komentować

klon @ArGut 16 stycznia 2020 18:22
16 stycznia 2020 21:52

Nie będę snuł w tej chwili "teorii spiskowych" na temat M$ / :D - nie znałem/ . Pewnie można dużo. I pewnie wiele prawdy bym napisał. :) Innym razem.
Za synem swym / branża IT/ "zacytuję, że unifikacja Windozy (pozbycie się wszystkich starych wersji) spowodowana jest "lenistwem" adminów. Dla indywidualnego użytkownika nie jest widocznym problemem zarządzanie siecią, zasobami. Ale w korpo, przy 1-3k stanowisk? Robi się jazda.  Podobno na rozwiązaniach sieciowych M$ zarabia przede wszystkim. To może tłumaczyć kierunek zmian. Wiemy wszyscy przecież, jakim problemem staje sie "osłona antykurzowa" na nowej myszcze. Czyż nie?

Ja obecnie piszę z lapka na XP. Black Edition! :D

ps. Anders Hejlsberg, Marku Russinovichu. Nie znałem.
Czy to są osoby odpowiedzialne za implementację do M$ rozwiązań z Linuxa?

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ArGut
16 stycznia 2020 23:04

mają w 4 literach klienta

STOP

trudno

STOP

zaloguj się by móc komentować

Tenerka @ArGut
16 stycznia 2020 23:43

Witam. Tak a propo, też mam Della z tej serii. I sobie chwalę. A w nim, 10 lat życia. Zdjęcia, trochę filmów, muzyki, jakieś pdfy, projekty, linki w pamięci. Nie wymagałem od niego wiele, poza surfowaniem czasem za pomocą Firefoxa. Żadnych gier.

Jako laik zapytam ; -  Czym tak naprawdę grozi używanie  w dalszym ciągu "martwego"  Windowsa? 

Nie za bardzo chce mi się przesiadać na nowsze modele. 

...tym bardziej że jest jeszcze "sprytny telefon"

Byłbym wdzięczny za fachowe objaśnienie. 

zaloguj się by móc komentować

Karkonosz @ArGut
17 stycznia 2020 01:00

Chciałbym kiedyś przeczytać artykuł pt. Jak się uśmierca ludzi myślących - za pomocą technologii, serwisów internetowych i software'u. Ale to inna bajka...

A propos ... Pan Bóg stworzył nas na sztuki, dlatego chrońmy wszystkie nasze dzieci od maleńkości. 

zaloguj się by móc komentować

Karkonosz @ArGut
17 stycznia 2020 01:31

Poprzednia wersja komentarza jest niepoprawna. Jeśli można, proszę ją usunąć.

Chciałbym kiedyś przeczytać artykuł pt. Jak się uśmierca ludzi myślących - za pomocą technologii, serwisów internetowych i software'u. Ale to inna bajka...

A propos ... Pan Bóg stworzył nas na sztuki, dlatego chrońmy wszystkie nasze dzieci od maleńkości. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ArGut
17 stycznia 2020 08:05

Żebym tak coś rozumiała x spraw komputerowych....mam ciężką awersję.

Tablet w sam raz.

Ale to chyba mało kogo obchodzi, widzę w poczcie masę reklam dot.smartfonow itp....za małe ekraniki dla mnie.

Ciekawe co dalej z tabletami ... biorąc pod uwagę że ten mój robi to co poprzednie.... działa jak jest naładowana bateria. A gniazdko do ładowania zawsze kończyło mój kontakt z kolejnymi....hm...

.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @klon 16 stycznia 2020 17:38
17 stycznia 2020 08:15

Możesz jaśniej? Od kiedy win10 jest za free?

zaloguj się by móc komentować

bendix @klon 16 stycznia 2020 21:52
17 stycznia 2020 08:18

Zapytam z ciekawości. Są na XP jakieś nowe przeglądarki które działają? Bo pamiętam np. że w pewnym momencie chrome przestał wydawać wersję na XP.

ps. Jak tak chcesz się cofać dalej to najlepszym systemem na stare bebechy był Win 98 SE. To uruchomisz na 486.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Karkonosz 17 stycznia 2020 01:31
17 stycznia 2020 09:02

ludzi myślacych usmierca się na wiele sposobów np.: wyrokami, postanowieniami, decyzjami, obłąkaniem w słowie, .... to jest świat modelowanej i reżyserowanej w stosowaniu patologii, dla normalnych i myślących nie ma miejsca

zaloguj się by móc komentować

klon @bendix 17 stycznia 2020 08:15
17 stycznia 2020 09:46

Nadal bezpłatny jest update z 7 i 8-ki do win10. Zrobiłem tak na PC-ie w połowie grudnia 2019.

Krótko o XP / :D tu nie Elektroda. /. Nie ma nowych przeglądarek, połowa stron się nie otwiera,brak zabezpieczeń. Ale SN przeglądam pod XP. :-).

Nie polecam XP w obecnej chwili. Nie mając pojęcia o zagrożeniach kuku można sobie zrobić.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @bendix 17 stycznia 2020 08:18
17 stycznia 2020 09:56

Polecam od lat stosowaną przeze mnie metodę, czyli dwa systemy w komputerze. Ja mam WinXP lub Win7, ostatnio nawet Win10 ale jako drugi system mam Linuxa (który "chodzi" na każdym komputerze, nawet sprzed 20 lat i dawniej, tak, tak, bo tak to właśnie jest).

Powiedzmy sobie najpierw wprost do czego potrzebujemy komputer, bo nie mówię o tabletach, gdzie praktycznie korzystamy z przeglądarki internetowej tylko, YouTuba, czy temu podobnych. Ale zaraz, zaraz, czy aby na komputerze nie robimy tego samego, może poza tym, że potrzebujemy jeszcze edytor tekstu i coś wydrukować?

To wszystko mamy w Linuxie właśnie. A Linux, to Linux, jako system i też nic innego nie ma w Androidzie, systemie telefonów komórkowych, zaskoczenie? Są tylko różne tzw dystrybucje Linuxa, czyli to, co widać na ekranie komputera. I są ich setki, co kto chce i do czego i co mu się podoba. To tak trochę albo po prostu tak jest, jakbyśmy mieli system Windows ale w setkach jego odmian, naprawdę.

Tutaj jest portal, który mówi wszystko, no może prawie wszystko.

https://distrowatch.com/

Ja korzystam od lat z dystrybucji Linuxa "Mint". Wiele miesiecy albo i nawet lat był na topie tej listy popularnosci dystrybucji Linuxa z prawej strony. Zrobili go chłopaki z Irlandii. W tej dystrybucji czlowiek czuje się, jak w systemie Windows, normalnie.

A trzeba nam wiedzieć, że system Linux jest systemem otwartym i każdy może sobie na jego bazie stworzyc własną jego dystrybucję i Google właśnie też wzięło Linuxa i zrobiło Androida.

Dystrybucja "Ubuntu" natomiast, to już jest normalnie przedszkole. Takie Windowsy troche inaczej. Z tą dystrybucją były sprzedawane laptopy Della i innych producentów, gdy nie było jeszcze systemu Chrome Googla. A wiemy już, bo napisałem powyżej, ze to wlasnie Linux jest bazą systemu Chrome☺

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 17 stycznia 2020 09:56
17 stycznia 2020 10:05

Dodam tylko jeszcze, że te dystrybucje na bazie Linuxa, oczywiście można mieć w j.polskim, nie mówiąc o istrukcji obsługi i pomocy, bo to po prostu takie Windowsy są i tyle, za darmo i bez problemów dostania wirusa, co nie jest bez znaczenia.

zaloguj się by móc komentować

bendix @klon 17 stycznia 2020 09:46
17 stycznia 2020 10:52

Przeczytaj pocztę wewnętrzną.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @klon 17 stycznia 2020 09:46
17 stycznia 2020 11:36

Fakt nie ma nowych przeglądarek dedykowanych XP ale stare działają. Są TorBrowserMaxthon w wersjach 32-bitowych.

Czy od razu kuku, ... no zawsze trzeba coś kliknąć. Nowe duże update-y do Windows 10 też potrafią zrobić CZARY-MARY.

Pisałeś o XP Black Edition. Poszukałem i wygląda to na mocno "kastomizowaną" / "tajlorowaną" wersję Win XP SP3. 
Do takiego dostosowywania używałem narzędzi ze strony nLiteOS.com kilku innych też. XP jechał też w odmianie WES 2009 (wersja na urządzenia
embedded terminale, POS, ... ). 

zaloguj się by móc komentować


Gumtryk @bendix 17 stycznia 2020 08:19
17 stycznia 2020 12:36

@ bendix

@Tenerka

 

Też się nad tym zastanwiałem. I jedyna sensowna obawa to to, że w przypadku 'włamu' na konto płatności internetowych lub jakiś innych hakerskich wygibasów, w toku postępowania cywilnego prowadzonego celem oddzyskania pieniędzy od banku (bo przecież nie od hakera-złodzieja) mogą paść następujące kwestie: Czy oprogramowanie jest aktualne? Czy oprogramowanie ochronne komputera jest aktualne?

I teraz pytanie: Co mamy napisane w umowach z bankiem oraz różnych zgodach (klikanych od niechcenia) i co z tym wszystkim zrobi ewentualny sąd. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Gumtryk 17 stycznia 2020 12:36
17 stycznia 2020 13:55

To nie jest problem. Z komputerami i internetem nie jest tak źle jak z węglem, że jakiś sołtys /  wójt / prezydent może go zakazać. Unijne przepisy, generalni, odpowiedzialność przenoszą na banki. Banki zaś w sytuacji ZGRZYTU technicznego nie wpuszczą cię na platformę / seris / aplikację. Od września 2019 zaczęła działać w moich bankach dyrektywa PSD2. Ale i wcześniej miałem telefony z banku jak logowałem się przez TORBrowser-a i potwierdzałem im, że JA to JA. 

zaloguj się by móc komentować

Gumtryk @ArGut 17 stycznia 2020 13:55
17 stycznia 2020 22:26

@ArGut

 

A to ok i szapo-ba. Ja w zakresie kwestii na jakich się nie znam przybieram mantalnośc paranoiczną i dmucham (często) na zimne.

 

Czyli jak będę miał Windowsa na tyle zapóźnionego, że bank uzna, że jest podatny na fraudy /włamy/pshising-i etc. to mnie na swój portal nie wpuści?

zaloguj się by móc komentować

Tenerka @bendix 17 stycznia 2020 08:19
18 stycznia 2020 09:20

Dziękuję za w sumie wyczerpującą odpowiedź 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ArGut 17 stycznia 2020 11:36
18 stycznia 2020 10:17

win 10 [wraz z oprogramowaniem towarzyszącym] posiada jedną irytującą cechę - brak powtarzalności w realizowaniu tych samych sekwencji poleceń i trzeba mieć stalowe nerwy do 'przyjażni' z win10

zaloguj się by móc komentować

TomaszM @ArGut
18 stycznia 2020 15:50

Putin a Windows XP.
Byłem kiedyś dłużej na Ukrainie i ... oni na wschodzie mają całkowicie inne podejście :-) .

Mają oficjalne 'dystrybucje' np. Windowsa XP .. zhakowane, updatujące się z Microsoftu, z własnymi ekranami startowymi, ...... . Taki 'Windows' można np. kupić w budce na bazarze, np. jako płytę CD z logo 'wydawcy' , za mniej więcej odpowiednik , już nie pamiętam, ale tak mniej więcej 10-20 pln.
Oni do tego podchodzą że ten system jest .... LEGALNY bo kupiony za pieniądze w jakiejś firemce.

Podejrzewam że Putek  i Kreml mają Windowsa fachowo zhakowanego i zabezpieczonego przez ich speców.
Winda XP to bardzo dobry system, małe wymagania.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Gumtryk 17 stycznia 2020 22:26
19 stycznia 2020 08:37

Tak powinno być jak napisałeś, jak ze strony banku Twoje urządzenie będzie "do bani" to się nie dostaniesz. DLA WŁASNEGO DOBRA oczywiście. To widać nawet w trendzie budowania własnych aplikacji dostępowych przez banki.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @TomaszM 18 stycznia 2020 15:50
19 stycznia 2020 08:41

>Podejrzewam że Putek  i Kreml mają Windowsa fachowo zhakowanego i zabezpieczonego przez ich speców.
>Winda XP to bardzo dobry system, małe wymagania.

Może, prawdą jest, że łatwo go było "kastomizować" - odmiany dla DELL, HP, LENOVO, ... a pliki nawet te odpowiedzialne za system / API  nie były weryfikowane czy przypadkiem zawartość zasobów nie została podmieniona.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że jak ja ŁĄTWO coś zmienię to i mnie też ŁATWO mogą podmienić.  

zaloguj się by móc komentować

ArGut @qwerty 18 stycznia 2020 10:17
19 stycznia 2020 11:50

Nie odczuwam ani nie doświadczam tej słabości. WIN10 ma pełen mechanizm POSTIX-owy w 8 implementacjach za wikipedią. 

Polecam PowerShell-a i wszystko co rośnie wokół tego narzędzia.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować