-

ArGut : Ariel Gutwil

Ile powinna wynosić ŚREDNIA KRAJOWA posła lub czasopisma.

Od strony formalnej notkę o rynku i płacy minimalnej napisał GRUDEQ dyskusja była, działo się. Najważniejszym aspektem tamtej notki, dla mnie, jest rok 2023. Czyli rok NASTĘPNYCH wyborów, jak oczywiście nie zawali się świat czy jakaś dobrze zaplanowana wojna nie wybuchnie.

Zastanówmy się czy ktoś, wcześniej nie ostrzegał Platformy Obywatelskiej czy koalicyjnego PSL (wtedy pewnie starePSL) jak sprawowali władzę, że zwiększanie płacy minimalnej daje dużo lepsze efekty niż transfery finansowe do firm, czasem firm kolegów. I tu z pomocą przyszła im pani Anna Kendric w roku 2013. Posłuchajcie ...

Link do -> https://youtu.be/cmSbXsFE3l8

Nie, że jakby śpiewała o VALSER-ze ? VALSER zrobił gone, co prawda dawno temu i dzięki temu pisze dla nas o INNYM świecie, zamieszkałym, co może niektórych dziwić przez ludzi. Czy politycy Platformy Obywatelskiej posłuchali pani Ani. A gdzie ? Pan Donald Tusk wciskał kity do tzw. młodych – wracajcie ... !, wracajcie ... ! - i co ... zabrał się i sam wyjechał na saksy. No i wielu żałuje, jak w tej piosence co ją pani Ania śpiewa, że będą żałować.

Popatrzcie co wikipedia MÓWI o płacy minimalnej. Albo wikipedia kłamie albo politycy twierdzący, że wzrost płacy minimalnej strasznie obciąża przedsiębiorców. Moim zdaniem na rok 2020 z płacą minimalną 2600 PLN i całkowitym kosztem 3132,48 PLN pracy otrzymamy 20,48% obciążenia płacy lub jedynie niecałe 17% składowej. I tu nawet ”GUPIA” grafika pana Konrada Berkowicza nie pomoże w zaganianiu ludzi do pracy.

Wiem,wiem pan Konrad jedynie przekleił grafikę od BartekFilozof-a. Aż strach linkować kolejne zdjęcie

bo jacyś fani Sami Wiecie Kogo doniosą, że SZKOLANAWIGATOROW.pl rozbija prawicę i inne takie ble, ble, ble. A swoją drogą, nie zastanawia was, jak pracując na swoje państwo Sami Wiecie Kto, pan Konrad Berkowicz czy nawet BartekFilozof mają jeszcze czas na:

- pan Sami Wiecie Kto i pan Konrad Berkowicz na startowanie w wyborach za SWOJE :)
- pan BartekFilozof na pisanie po TwarzoKsiążce, pracę zawodową i przyjemności życia.

Może to jacyś NAD LUDZIE ? Tak się głośno zastanawiam.

Wracając jednak do poważnej polityki posłuchajcie pana Jerzego Meysztowicza z 10 września 2019 roku. Czy pan Jerzy kłamie i idzie po bandzie, czy po prostu reprezentuje swoje interesy. Uważam, że reprezentuje swoje interesy. Czyszcząc w sobotę (2019-09-14) auto usłyszałem rozmowę w RADIOMARYJA.pl o ocenie przedwyborczych obietnic – proszę link do TwojejTUBY/MojejTUBY. Startuje od płaty minimalnej. 
Gawędy panów, dla mnie, były zdecydowanie bardziej przekonujące niż gawęda pana Jerzego Meysztowicza. Pracowałem w kilku korporacjach i wiem, ze jak korporacje mogą działać na rynku finansowym to działają i olewają produkcje. Nawet dla dzieci w przedszkolu jest jasne, że nie ma sensu się wysilać jak nie potrzeba się wysilać. Skąd więc ten brak wiedzy u przedstawicieli z PO-KO ? I tylko gadanie o inwestycjach. Może jest to ucieczka do przodu a nawet do dołu. Muszą tylko uważać na mrówkolwy.

O nieustannym inwestowaniu opowiada pewien amerykański film o „kultowej”, jakby to napisali polscy recenzenci, postaci stworzonej przez Lee ChildaJack-u Reacher–ze. Ten film to – Jednym Strzałem. Zrobię wam spojlera bo może nie widzieliście, a film z 2012 roku. To idzie o to, że w pewnej miejscowości ”snajper szaleniec”, 6 strzałami zabija 5 osób. I co i WŁADZA namierza go szybko ale się okazuje, że gość się nie przyznaje, taki jest szalony. Prosi o Jacka Reacher, i Jack dochodzi do wniosku, że całe to szaleństwo to spisek INWESTYCYJNY. Szalona firma z Gruzji jeździ i inwestuje w całych stanach budując nikomu niepotrzebne drogi. Oczywiście ZABIJAJĄC lokalną, rodzimą konkurencję. Nie, że może budzić skojarzenia ? Ale cóż politycy ludzie zarobieni i mogli nie widzieć filmu, też.

Taką mam więc obserwacje. Czy jak ja i inni, Toyah choćby, gadamy do tych polityków, że są do bani – tych z Platformy Obywatelskiej, PSL-u i innego s-PO-KO to oni to zauważają ? Bo to, że politycy Prawa i Sprawiedliwości coś zauważają to w mojej ocenie sprawa oczywista. Pewnie częściej chodzą do kina i mają ”lepsze” kanały ”wideło ą demend” wykupione.

Tak, że no, tego tak. Jak "panowie" z PO i "panie" KO znikną z politycznego firmamentu nie będę odczuwał ŻADNEGO żalu. I to nie dzieli gdyż albowiem to całe s-PO-KO to jakaś płeć kulturowa albo inny ”diabeł”. Wystarczy się przeżegnać i zniknie.tagi: wybory  płaca minimalna  średnia krajowa  płeć kulturowa 

ArGut
16 września 2019 13:28
10     1264    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @ArGut
16 września 2019 13:38

Nadludziem jest z całą pewnością pisarz Mróz, który pisze po 5 książek rocznie, biega po 120 km tygodniowo i jeszcze kocha Katarzynę Bondę. To jest wyczynowiec prawdziwy, a do polityki też trafi, prędzej czy później

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski 16 września 2019 13:38
16 września 2019 14:16

No tak, jak przez 4 miesiące gość wychodzi na pole, czy inne podwórko i pogoda mu się NIE ZMIENIA to nie inaczej musi być nadludziem. A nie wiem czy wiesz, że pan Remigiusz nazywa się teraz Ove Løgmansbø. Z całej zgrai skandynawskich pisarzy kryminałów to mnie jedynie leży Astrid Lindgren i Jens Lapidus.

zaloguj się by móc komentować

chlor @ArGut 16 września 2019 14:16
16 września 2019 17:10

Co dziesiąty Islandczyk wydał, lub już kończy pisać jakiś kryminał. Nie wiem czy to liczone łącznie z niemowlętami. Kraj o zaludnieniu takim jak Szczecin. Powtórka z patentu francuskich impresjonistów.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ArGut
16 września 2019 17:12

Tytuł extra! :)))

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 16 września 2019 13:38
16 września 2019 17:45

Zostanie koordynatorem służb specjalnych, gdyż pisze kryminały. A Bonda szefową agencji wywiadu, bo nie tylko pisze kryminały, ale i ma nazwisko kojarzące się z agentem wstrząśniętym, nie mieszanym. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 16 września 2019 13:38
16 września 2019 18:14

Nie wiem, który z tych wyczynów jest największym.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @KOSSOBOR 16 września 2019 17:12
16 września 2019 18:21

... lub czasopisma ma nawet swoją notkę w wikipedii. Póki co jedynie polską, jak wiadomo wikipedia to WYSIŁEK WSPÓLNY i ten stan się można zmienić.
Czyli mogą pojawić się nowe notki: angielska, niemiecka czy fińska. No albo polska może ZNIKNĄĆ.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 16 września 2019 17:45
16 września 2019 18:34

Nie da rady ! To prosta dziewczyna ze ... Białegostoku. W dodatku stylizowana na korzenie białoruskie. Co jak kilkukrotnie podkreślał pan Marek Budzisz radzej nie jest teraz trendy. Nawet jak się przejeżdża kogoś na pasach w wielu lat 28, ze skutkiem śmiertelnym.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @chlor 16 września 2019 17:10
16 września 2019 21:52

Może dlatego tyle ci ISLANDCZYCY chleją, przez tych książek pisanie ?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 16 września 2019 17:45
16 września 2019 22:42

Może będzie lepszy od tego zapijaczonego prowokatora, z Lepperem na sumieniu, o ile tacy mają sumienie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować