-

ArGut : Ariel Gutwil

Początkujący obiecujący bloger ...

Może pamiętacie, że kiedyś istniała platforma blogowa SalON24. Miała swoje splity Tek24, Energo24 i inne takie dla humanistów. To co się z stało z SalON24 nasz gospodarz opisywał wielokrotnie, pisząc i odkrywając mechanizmy rządzące rynkiem treści.

Początkujący Obiecujący Bloger

Popatrzcie na początkującego obiecującego blogera, który w 2015 roku dostał szansę bycia "SPIRYTUS MOWENSEM" zmian w sposobie transferu środków finansowych. Zapomniał o blogerce i rzucił się w ferwor zawracania i przekierowywania strumieni finansowych. Najął fachowców, którzy „poczarowali” i tak „nagrzebali” we WACIE, że jakoś się ta WATA uszczelniła i nie przepuszcza tak łatwo jak w poprzednich 8 latach. Tak działa WATA, że jak się ją położy to dla wszystkich ma być jednakowo albo ciepło albo zimno.
Branża WACIARSKI pewnie ma za złe początkującemu blogerowi, że się wmieszał. Moja księgowa i tak twierdzi, że co by nie robić pewien podatek, ten od wartości dodanej i tak będzie korupcjogenny bo pokusa handlowania fakturami jest ogromna a zysk niebotyczny. Nawet branża produkcji półprzewodników i tacy liderzy jak Intel, Samsung, TI czy Renesas takich marży z produkcji nie osiąga jak branża WACIARSKA.

 

Na razie część 1. To też znak czasów. Jak powstawał materiał internet i strumieniowanie było w powijakach, przynajmniej w naszym zakątku świata. Dziś jest inaczej, zdecydowanie inaczej i nawet przysłowiowy Kowalski może wziąć kamerkę i strumieniować materiał HD na cały Boży Świat. Te X lat temu nie było tak łatwo i prosto. W myśl prawa amerykańskiego materiał ten to materiał analogowy, choć leży u chińczyka na dysku i składa się jak najbardziej z ciągu zer i jedynek.

 

Wystarczy kliknąć w obrazek i powinniście zobaczyć świat sprzed 8 lat. Do oglądnięcia materiału polecam MPC-HC lub VLC czy inne przeglądarki liczę, że kolega nawigator PARASOLNIKOV jak już naklikamy mu na kanale YT i obsypie go "deszcz hajsu" zainstaluje nam w menu klikadełko do przeglądania filmów. Lepsze niż teraz.


Druga fala polskiego kapitalizmu

Początkujący Obiecujący Bloger - Część 2Im więcej czytam o systemach gospodarczych czy typach własności tym mniej wierzę, że kapitalizm istniał realnie, empirycznie istnieje jak najbardziej. I nawet w WIKIPEDII ma swoją notkę – Kapitalizm. Niby prosta sprawa z wolnością, WSZYSCY jesteśmy wolni. Tylko gdzie jest ta wolność ? W sferze deklaratywnej, w aktach prawnych i innych takich dość abstrakcyjnych tworach, jak najbardziej. A realnie jest tak, że na walce o wolność i równość lansuje się najłatwiej. Inna rzecz, z którą łączy się początkującego blogera to 4RP. Czy to źle, że początkujący bloger wymyślił sobie, tak mu przypisują, 4RP ( czwartą Rzeczpospolitą ), no uważam, że nie. Przyda mu się w notce na WIKIPEDII ta jego innowacyjność pojęciowa. W 2015 roku po wygranych wyborach parlamentarnych w Polsce ugrupowanie początkującego blogera zaczęło się wywiązywać z obietnic wyborczych, które zapisano w programie – można znaleźć w sieci, z datą 2014. W linkowanym materiale pada informacja o programie Klarysewskim. Jak wiecie co to za twór do podzielcie się drodzy koledzy i koleżanki nawigatorzy informacją. 

 

 

Głos socjalisty z antypodów

 

Początkujący obiecujący bloger - część 3Pan profesor Wojciech Sadurski, dla mnie oczywiście, mija się z prawdą w kwestii jak mówi o bycie jakim jest Polska, ale tak już mają socjaliści. I po perorze pana profesora Wojciecha możemy dojść do wniosku, że jak w 2019 roku wygra partia początkującego blogera to legitymizować będą moje państwo jacyś socjaliści z antypodów lub innych rubieży naszego świata. I to nie jest miły wniosek, gdyż to oznacza, że cały czas moja wolność zależy od tego czy gdzieś daleko ktoś sobie nie wymyśli, że teraz w Polsce to ma być ”demokracja obozowa”, a innym razem, że ma trwać ”festiwal wolności” gdzie każdy będzie mógł demonstrować o to co mu się tylko zamarzy. Jak żyć, gdy horyzont działań to 4-8 lat ? Ja nie chcę wylatywać na antypody i tam układać sobie życia.

 

 

 

 

.

 

 tagi: blog  jarosław kaczyński  blogerzy  salon24 

ArGut
7 października 2019 14:47
0     626    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
zaloguj się by móc komentować