-

ArGut : Ariel Gutwil

Czy pan Ren Zhengfei to praktykujący protestant ? - Wprowadzenie.

Dziękuję kolegom nawigatorom PIOTER-owi (notka: Niedotrzymana umowa ) oraz ZW (notka: Stany Zjednoczone przemytników) ich notki utwierdziły mnie w intuicjach, które mogę ułożyć w dłuższą gawędę o HUAWEI-u ze szczególnym uwzględnieniem pana Ren Zhengfeia oraz jego córki Meng Wanzhou. A i grudzień już zawitał ! Jak się mają wasze telefony HUAWEI-a drodzy nawigatorzy ? Działają ? Moje działają ! A smart ”łocze” działają ? Mój działa, ale pewnie dlatego, że jest stary. W sklepach dumnie się przed ”mikołajem” prezentują modele GT w różnych odmianach a pan Robert Lewandowski to na reklamach występuje z GT2, bodajże.

Baner z kanału #YT - HUAWEI Mobile Poland

Myślę, że koledzy nawigatorzy zrozumieją moje przekomarzania. ANDROID pozostanie dla HUAWEI-a wartościowym narzędziem, tym bardziej, że HUAWEI przez długi już czas jest i pewnie pozostanie jego znaczącym kontrybutorem (choć dużo mniej chętniej niż taki Qualcomm otwiera swój kod dla ”open community” ). Wszystkie prace nad własnym systemem – HarmonyOS – bazują, w moim odczuciu, na doświadczeniach zdobytych w oprogramowywaniu swoich urządzeń na platformie ANDROID.

Rozmowa z panią Joy Tan - 2019-11-26

Posłuchajcie pani Joy Tan i wyciągnijcie swoje własne wnioski.

Rozmowa z panią Joy Tan - 2019-11-26

Skąd się wzięły ArGut-owe intuicje.

Amerykański ”łej of lajf” polega na tym, że każdy, każdemu może zadać pytanie a odpowiadający nie powinien skłamać. Wiecie dlaczego, gdyż zasada ”starożytnych anglosasów” mówi PACTA SUNT SERVANDA. Pewnie się uśmiechniecie pod nosem i w głowi pojawi się wam myśl. Może taka jak z kabaretu Smolenia i Laskowika - Amerykanie jak napadną to później przeproszą. ... Może taka jak z notek kolegi nawigatora CORYLLUS-a, że anglosasi jak przypłyną "do nowej ziemi" to zamienią ten obszar w obóz koncentracyjny, czasem w barak. O taki barak jakim był podobno PRL – najweselszy barak w obozie.

Chińczycy mają na pewno ustalony stosunek do anglosasów. Od dawna bowiem anglosasi dopływali do Chin aby prowadzić handel wymienny. Kiedyś w dyskusjach na SalON24 towarzyszył nam Mistrz Pługa, który jak pisał z powodu perypetii życiowych wylądował w Chinach i uczył tam języka angielskiego. Swoimi przemyśleniami i intuicjami o ”lokalsach” dzielił się z innymi użytkownikami tamtego forum. Drugim ważnym głosem o Chinach z tamtego okresu był użytkownik Centrum Studiów Polska – Azja a dokładniej z imienia i nazwiska pan Radosław Pyffel. To właśnie CSPA zwrócił kiedyś uwagę, że populacja chińska może być niedoszacowana na około 100-150 mln osób. Wyobrażacie sobie to drodzy nawigatorzy 3 do 4 populacji polaków ”rozpłyniętych” gdzieś na terytorium imperium.

O co się rozchodzi z 5G.

Amerykański model implementacji 5G bazuje na dwóch paradygmatach wirtualizacji i zasobach chmurowych. Tak mnie kolega, teraz z małej firmy integratora telekomunikacyjnego, a wcześniej ABB naświetlił. 5G nie jest rewolucją to ewolucja i unifikacja coś jak synkretyzm religijny, podmienia to i owo i przejmuje CAŁY RYNEK. Moim zdaniem, może jestem jak ta myszka co swój ogonek chwali, sedno leży w oprogramowaniu i procedurze testowej. Takie slajdy można znaleźć z iwentu HUAWEI-a z sierpnia 2019, gdzie zaprezentowano pierwszy SoCKirin 990 5G. Choć on jest tak pierwszy jak to, że jajko było przed kurą. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki hasło 5G i znajdzie się miliony przykładów sprzętu zgodnego czy gotowego na 5G.

Wywiad pana Ren Zenghweia dla CNBS.

Dla mnie majstersztyk w wykonaniu pana Rena. Wszyscy przecież wiemy, ze pan Ren przygotował się do niego, a pytania były mu znane dużo, dużo wcześniej więc ten samolot kulami podziurawiony to była taka bardzo miła figura retoryczna, której pani wywiadowca Deirdre Bosa, podobno Wang, w ząb nie mogła załapać. I pani Deirdre jak ten pijany wracała do tych miliardów. Liczyłem, że amerykanie swoim zwyczajem zaczerpniętym z powieści szpiegowskich wyślą wywiadowcę, który rozumie język wroga. Pani Deirdre podobno Wang również w ząb nic nie rozumiała z tego co mówił do niej pan Ren. Dla przypomnienia wywiad – wideo i transkrypcja.

Wywiad pana Rena Zenghweia dla BBC.

I tu widać jakość telewizji BBC. Tam pani redaktor nie atakuje i nie interesują ją jedynie pieniądze. Ona z troską pochyla się nad sytuacją życiową pana Rena i życzliwie podziwia imperium, które pan Ren był zbudował. Dla przypomnienia wywiad – wideo i transkrypcja.

Takich wywiadów po zatrzymaniu córki pana Rena było wiele, każda duża światowa firma medialna chciała z panem Renem porozmawiać. Można je znaleźć na stronach HUAWEI-a (https://www.huawei.com/en/facts/voices-of-huawei ).

 

Chiński model 5G.

No i tu się zaczynają nierozpoznane strefy konfliktu Chiny reszta świata. Nie chcę bawić się w gadającą głowę co się wymądrza bo skąd ja mam to wiedzieć o co chodzi Chińczykom. To wiedział może pan Wyspiański jak pisał Wesele i umieścił tam tekst Chińczycy trzymają się mocno. Moim zdaniem patrząc na technologie komunikacyjne Chiny chcą byś 100% niezależne technologicznie a w szczególności software-owo. Standardy jakości oprogramowania odkąd tylko oprogramowanie się wyemancypowało jako niezależna dziedzina inżynierii określały amerykańskie organizacje standaryzacyjne. Patrząc na slajdy z konferencji gdzie zaprezentowano Kirin 990 5G, HUAWEI i jego spółki córki chcą mieć w każdej części rynku teleinformacyjnego / softwareowego swój produkt / produkty konkurujące z innymi globalnymi graczami. No i te produkty będą kontrolowane przez własne organizacje, które będą te produkty standaryzować i kwalifikować jako zgodne i spełniające międzynarodowe globalne standardy.

Tak to jest z tymi amerykanami. Jak się im wydaje, ze coś wynaleźli to każą całemu światu za to płacić. Nie inaczej było z "amerykańskimi samochodami", które też oczywiście amerykanie wynaleźli.

Może was zastanawia skąd wynalazłem ten protestantyzm pana Rena. Popatrzcie na zdjęcia.

Ren Zhengfei - Xi Jinping

Ren Zhengfei - Donald Trump

Jak się rozmawia z takimi ludźmi czy zestawiają nas w takich parach to raczej nie wolno się na wszystko zgadzać. Pewnie w ogóle nie wolno się na cokolwiek zagadzać. Trzeba cierpliwie tłumaczyć "o co kamon" we wizji sukcesu własnej firmy oraz tłumaczyć jak inni przez tzw. synergię też mogą być zarobieni. No i trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

 tagi: robert lewandowski  huawei  ren zhengfei  meng wanzhou 

ArGut
5 grudnia 2019 14:15
6     1067    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
henrykpajak @ArGut
5 grudnia 2019 18:42

Myślę że to raczej było przedwczoraj, bo ja myślę że jednak Donald Trump nie lubi marchewek. Słyszałem że on podobno namalował podobnego bobasa takiego jak Argut a potem zaczal grać na perkusji u Henryka VIII. To znaczy że ja myślę inaczej 

Ehhhhh to były czasy .... :( 

zaloguj się by móc komentować

henrykpajak @ArGut
5 grudnia 2019 18:44

Przepraszam, to jednak Argut grał w jednej drużynie z Robertem Lewandowskim 

Sorry wielkie ...

zaloguj się by móc komentować

henrykpajak @ArGut
5 grudnia 2019 18:54

aha i jeszcze jedno, poprawna odpowiedź to JASTRZĄB !!!

zaloguj się by móc komentować

ArGut @henrykpajak 5 grudnia 2019 18:54
5 grudnia 2019 20:49

Ma pan jakiś PRZYMUS komentowania ? SZKOLANAWIGATOROW.pl to takie fajne miejsce gdzie nie ma przymusów, proszę o tym pamiętać.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ArGut 5 grudnia 2019 20:49
6 grudnia 2019 23:04

chyba niema konceptu jak karonia tu wpleść albo zaproponować debatę...  ;-)

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gorylisko 6 grudnia 2019 23:04
6 grudnia 2019 23:26

Z karonia niczego nie zrobisz. Z derenia czy aronia to i owszem, to są stare chińskie receptury. Każda taka receptura potrzebuje 4 Chińczyków i żadnego karonia. Serio.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować