-

ArGut : Ariel Gutwil

Czy pan Ren Zhengfei to praktykujący protestant ?

Meng Wanzhou przed sądem 2020-01-20Cieszy mnie drodzy nawigatorzy, że cykl protestancki poświęcony panu Ren Zhengfei-owi i pani Meng Wanzhou dobiegnie tą notką do końca. Wojna handlowa, którą toczą państwa Chiny i USA według mnie rozkręca się dopiero. No i widać, że wbrew straszeniu czy to pełnoskalową wojną (tak mogą wypowiadać się stratedzy ze szkół, do których uczęszczał pan Jacek Bartosiak) czy jakimś armagedonem jak z gry Resident Evil (taka ładna notka naszego kolegi nawigatora Stanisław Orda) nie będzie miało miejsca. Zaprorokuje, wpływu na ”maluczkich” będzie żaden. Konflikt handlowy będzie miał wpływ na tych graczy globalnych, którym się zamarzyło przedefiniować szlaki handlowe i wyjść ze swojej roli poddostawcy/ów. Role kontrolerów rynków światowych są od dawna obsadzone, role rozgrywających i role dostawców również. Małe organizacje mogą odgrywać jedynie role poddostawców czy kontraktorów.

Huawei przed zatrzymaniem pani Meng Wanzhou w części swoich produktów z kategorii elektroniki użytkowej umieścił produkt /”system operacyjny” o nazwie Android One. Android One to BEZPŁATNA wersja, BEZPŁATNEGO systemu Android. Przez podwójne podkreślenie myślę, że wyraźnie zaznaczam, że to co jest ogólnodostępne, na podstawie stosownych licencji nie zawsze jest bezpłatne. Może część nawigatorów zwróciła uwagę na nowe telefony, kiedyś dominatora na rynku telefonów mobilnych, Noki. Większość z nich, ta większość pracująca pod Androidem, wyposażona jest w Android One-a. Nie powinno was to dziwić, Microsoft który jakieś udziały ma w Noki nie potrzebuje płacić opłat licencyjnych swojemu konkurentowi Google. Ma własnych inżynierów i oni chętnie, amerykanie mają takie ładne słowo ”taylor” produkt jakim jest Android One do potrzeb procesorów, pamięci operacyjnej i ”masowej”, jest nadzieja, że proces docinania oprogramowania do sprzętu wytworzy ”know-how”, które zostanie i będzie wartością dodaną, zarówno dla Noki jak i Microsoftu.
Dlaczego więc Huawei nie miałby tego zrobić ? Huawei, moim zdaniem, poszedł krok dalej i wyczyścił kody jądra linuxowego, na którym opiera się przecież Android / Android One pod swoje smartphon application procesor – HiSilicon Kirin i ten produkt nazwał – Harmony. O innych elementach programowej układanki pisałem wcześniej. Po prezentacjach z ubiegłego roku wygląda również, że opracowano ”przy okazji” techniki walidacji i testowania, które dodatkowo odciążają i odłączają proces testowania od obecnie standardowych technik ”produkcji oprogramowania”. BRAWO dla Huawei-a ! Teraz tylko wsparcie w firmach finansowo – ubezpieczeniowych i można zacząć ciąć światowy tort mobilnych sieci transmisyjnych, w tym 5G i urządzeń operujących na tych sieciach. Znów, moim zdaniem, inne priorytety ma Huawei i choćby rząd Chin a inne firmy amerykańskie i choćby dla odmiany rząd Stanów Zjednoczonych. Ale zawsze przecież można siąść do stołu i zacząć negocjować. A dla rozgrzewki zagrać wcześniej w jakąś ogólnie znaną grę.

Z kim Huawei gra w brydża ?

Po sposobie zatrzymania pani Meng Wenghzou jedyną grą, w którą jakieś KTOSIE i ”niewidzialne ręce rynku” mogły wpakować Huawei-a, był,oczywiście tylko moim zdaniem, brydż. Gra o długiej tradycji wśród anglosasów, popularna w środowisku amerykańskich wojskowych, no przynajmniej tych rannych na rekonwalescencji. No to trzeba obstawić stolik i ustalić kto z kim gra. Gracze to pan Ren Zhengfei, pani Meng Wanzhou, USA i Chiny. Brydż jest o tyle ciekawą grą, że nie jest wojną. Wojna to taka banalna gra karciana, gdzie liczy się naga siła kart. W brydżu równie ważna jest jakoś licytacji. Bez siły kart niby nie da rady, zawsze zaczyna drużyna broniąca, która nie pozwala zrealizować wylicytowanego kontraktu. No ale wystarczą powstrzymania, które warto ustalić podczas licytowania kontraktu. Wciąż nie wiemy jednak jakie mamy pary. A co wy na to drodzy nawigatorzy, żeby założyć, że czwórka graczy wymyśliła sobie taką dziwną odmianę brydża w wersji sportowej. Dziwną bo pary wyłaniają się z tej czwórki i rotują. Potencjalna ilość par wyznacza wyrażenie - symbol Newtona. No to brydżyści zauważą, że poszczególni gracze kilkakrotnie będą grać tymi samymi kartami. W polityce czy w biznesie to raczej norma niż odstępstwo.

Gdzie USA nie może tam Kanadę pośle

Na przykładzie zatrzymania pani Meng Wanzhou mem się sprawdza idealnie. Czy wcześniej też tak było ? Znalazłem przykład z czasów rewolucji Irańskiej. 6 dyplomatów ucieka z ambasady amerykańskiej chronią się u ambasadora kanadyjskiego – sprawa opisana jest w wikipedii pod hasłem Canadian Caper. Amerykanie planują jak ich ściągnąć. Fabularyzowane wydarzenia z tamtych wydarzeń można oglądnąć w filmie ”Operacja ArGo”. Amerykańscy dyplomaci zostali wyciągnięci z Iranu a odpowiedzialność spadła na Kanadę. Nie sprawdziłem czy rząd Iranu zastosował retorsje. Wiem, że teraz rząd Chin zastosował retorsje i dwóch ”biznesmenów” zostało oskarżonych o szpiegostwo. Lista potencjalnych strat gospodarczych jest całkiem spora, na tyle długa aby kanadyjskie media zrobiły o tym program.

Turniej brydżowy o puchar ”Świętego Spokoju”

Nie wiem jak was drodzy nawigatorzy ale oglądając spektakl pod tytułem wojna handlowa, czy pod tytułem twarda polityka Stanów Zjednoczonych, czy pod każdym innym ładnie brzmiącym i politycznie angażującym tytułem, pękła mnie taka celuloidowa piłeczka ping-pongowa co to skakała na głowie Dobromira. A może ta czwórka wcześniej wymieniona doprosiła sobie inne pary i organizuje turniej o puchar ”Świętego Spokoju”. To wiecie takie turnieje co to sytuacja się non stop zmienia a wygrywają CI CO MAJĄ wygrać i to są zawsze CI SAMI. Tak to już działa ta ”niewidzialna ręka rynku”. Nie oczekujcie drodzy nawigatorzy, że wam napiszę KTO TO TA ”niewidzialna ręka rynku”. Nie napiszę, bo przecież jest niewidzialna. Pewne jest, że jest wygrana i nie po to przecież się wszystko zmienia, żeby na końcu odnieść porażkę.

I co dalej …

No raczej nic bo przecież w świecie i polityce obowiązują ”stałe fragmenty gry” jako rzecze pewien miejscami ulubiony przez wielu nawigatorów polityk, nauczyciel akademicki, czasem nawet reżyser. Trzeba patrzyć i nie angażować się w ”przedstawienia medialne” czy inne ”reżyserowane iwenty”. Góra stoi, a młodzi jak są rozgarnięci i ogarnięci niech się uczą jak się te stałe fragmenty gry od wiek wieków rozgrywa.
W przyszłym roku zmieniam telefon i najprawdopodobniej zdecyduję się na Huawei-a bo jest inny a niby taki sam. A jak nie będzie to Huawei to jakaś jego marka, choćby Honor.
Sądzę, że amerykańska i chińska kinematografia wykorzysta sprawę pani Meng i pana Rena by za jakiś czas nakręcić równie ciekawe jak ”Operacja Argo”, fabularyzowane dokumenty. A jak nie to nakręci się zupełną fikcję z elementami dobrej propagandy, pro państwowej oczywiście. Podam wam drodzy nawigatorzy taki tytuł ”Księgowy” również z główną rolą Bena Afflecka. Przeszło 2 godziny fajnej zabawy, a jak się ma jeszcze znajomych księgowych, którzy grają w brydża normalnie miód na serce. Film nominalnie thriller a ja płaczę jak na ”rodzinnej weekendowej komedii” za każdym razem jak go oglądam. Panu Affleckowi partnerują Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal no i John Lithgow. No i ”Księgowy” też jest o rolnikach co to mają trudno ale jednak dają radę, bez kredytu.
Będąc w Vancuver drodzy nawigatorzy możecie sobie dorobić. Stanie z takim transparentem to 150 ”baksów”, kanadyjskich zapewne. Tyle, że trzeba trafić na dzień gdzie jest taka potrzeba. Tak podaje CBC Vancuver.
Meng Wanzhou wysłuchanie 2020-01-20 - Vancuver protest.

Lista materiałów/linków:

- instagram CBC Vancuver (https://www.instagram.com/cbcvancouver/ ),
- kanał YouTube CBC News (https://www.youtube.com/channel/UCKjU3KzdbJE1EFcHVqXC3_g),
- kanał YouTube CGTN America (https://www.youtube.com/channel/UCj7wKsOBhRD9Jy4yahkMRMw ),
- Huawei CFO Meng Wanzhou’s extradition trial begins in Vancouver | Power & Politics,
- The Point: How will Huawei CFO's extradition impact China-U.S.-Canada ties?,
- Video released of Huawei executive Meng Wanzhou being detained in Vancouver,
- miejsce aresztu domowego pani Meng (https://www.youtube.com/watch?v=ID65tH0SAXM),
- Microsoft Mobile (https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Mobile ),
- HDM Global (https://en.wikipedia.org/wiki/HMD_Global),
- nokia 7.x (https://www.nokia.com/phones/en_gb/nokia-7 ),
- czym jest Android ? (https://www.android.com/what-is-android/ ),
- o AOSP (https://source.android.com/, https://source.android.google.cn/ ).tagi: kanada  stany zjednoczone  huawei  ren zhengfei  meng wanzhou  brydż 

ArGut
11 lutego 2020 12:05
29     5503    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Pioterrr @ArGut
11 lutego 2020 12:32

1. Cytacik:

"Co to jest Android One

Niektórzy definiują Android One jako serię smartfonów, bardziej właściwe jest tu jednak określanie go mianem programu partnerskiego, który został zpowiedziany przez Google w 2014 roku. Jego idea zakłada implementowanie w smartfonach systemu Android w wersji, którą dostarcza Google, bez jakichkolwiek ingerencji (zmian interfejsu, stosowania nakładek, instalowania dodatkowego oprogramowania. Z tego powodu określa się to mianem czystego Androida. Co więcej, w smartfonie z Android One za system odpowiada bezpośrednio Google, które bierze na swoje barki aktualizacje."

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/android-one-co-to-jest-jakie-telefony-go-maja.html

2. Co z tego, że Android jest bezpłatny i darmowy, jak tu chodzi o całą otoczkę, jaką stworzył dla niego gógiel.

3. Marka Nokia należy do HMD Global a nie Microsoftu.

"W 2016 roku Microsoft przestał produkować smartfony i sprzedał markę Nokia oraz powiązane licencje i usługi. "

 

Dalej nie chciało mi się czytać.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Pioterrr 11 lutego 2020 12:32
11 lutego 2020 12:46

Dziękuję za korektę jakże uważną perfekcyjną i wyznaczającą moje bałamuctwa. DZIĘKI WIELKIE !

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Pioterrr 11 lutego 2020 12:32
11 lutego 2020 13:52

Pan to tak jak Ebenezer Rojt - ta sama metoda.

Notka jest o czymś innym!

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @szarakomorka 11 lutego 2020 13:52
11 lutego 2020 15:34

Jak autor myli się w podstawowych łatwo weryfikowalnych sprawach (niechlujstwo umysłowe), to jak mam zaufać w poważniejszych? To co pokazałem to nie są literówki czy pomylone strony w ksiażce. 1/3 tekstu do kasacji bo oparta na błednych danych. Niestety.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Pioterrr 11 lutego 2020 15:34
11 lutego 2020 15:53

Nie UFAJ ! Nie jestem Twoim nauczycielem. Zakładając, że wychodzę z błędnych założeń gratulujesz i doceniasz moją pracę. Albowiem logicznie osiągam sukces dochodząc do jakichkolwiek wniosków. Dziękuję ponownie.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Pioterrr 11 lutego 2020 15:34
11 lutego 2020 17:04

Oczywiście, jak się myli ktoś taki jak Korwin, albo Bosak, to można dalej ufać, prawda? 

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @gabriel-maciejewski 11 lutego 2020 17:04
11 lutego 2020 18:25

Politykom z założenia się nie ufa. Popieramy tego, któremu najmniej nie ufamy.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @ArGut
11 lutego 2020 19:22

Chińczycy już się nawracają na wiarę katolicką i budują kościoły.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ApesCornelius 11 lutego 2020 19:22
11 lutego 2020 19:50

Bo bez Boga ani do proga...

... dzieki za ciekawy filmik.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ApesCornelius 11 lutego 2020 19:22
11 lutego 2020 20:05

Widziałem to. Zwróciłem uwagę na informacje zawarte w tym materiale:
-zniknięcie inżynierów,
-zmiany w podatkach by rozruszać "byznes",
-zaangażowanie FoxConn w produkcję maseczek,
-centra testów samochodów mają łatwiej bo ludzi wymiotło i trzeba się pilnować mniej,
-koreańscy kapłani i moda na na sakralną zabudowę przyrównana do mody na noszenie różnego rodzaju obuwia.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ApesCornelius 11 lutego 2020 19:22
11 lutego 2020 20:20

A widziałeś ten film Jarka ?

Bardzo fajny. 800 tysięczna "WIEŚ" rolnik co to się wzbogacił na jedwabiu i herbacie buduje galerię handlową z I-MAX-em. I się zastanawiasz czym ten komunistyczny kapitalizm jest ?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Pioterrr 11 lutego 2020 15:34
12 lutego 2020 08:08

Cała dyskusja pod tekstem jest (o)błędna. Po pierwsze jest to dyskusja o zapisach księgowych jakby to były realne pieniądze. Po drugie, skoro ani lekarz, ani rolnik nie mają wpływu na cenę zbytu swoich produktów/usług, ani na wolumen sprzedaży, to znaczy, że mają w kahale właściciela, który o tym decyduje. Jeśli przy tak niskich cenach na dodatek sami nie mają kredytów, to znaczy, że są dla właścicieli niewiele warci. Mogą być tolerowani, dopóki są tani w utrzymaniu. W razie dowolnej potrzeby zostaną jednak sprzedani. Komukolwiek, tanio i w pierwszej kolejności.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @ArGut
12 lutego 2020 10:07

Niedawno wymieniłem telefon, na Huawei. Dobra jakość za niewielkie pieniądze. Znajomy, który zawsze używał iphona pytał mnie, czy mi nie przeszkadza, że mnie chiński rząd szpieguje. Uśmiałem się, z kolei ja spytałem, czy jemu nie przeszkadza, że go szpieguje rząd amerykański. Nie przeszkadza mu, ufa rządowi amerykańskiemu i wierzy zapewnieniom, że nie szpieguje. Potem podliczyliśmy zamordowanych Tybetańczyków i zamordowanych Indian i wyszło co wyszło. Ja tam bym był najbardziej zadowolony, gdyby Huawei tego androida ukradł. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @SalomonH 12 lutego 2020 10:07
12 lutego 2020 10:21

Różnica jest taka, że reguły gry amerykańskie znamy z grubsza. Chińskich ni w ząb.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Grzeralts 12 lutego 2020 10:21
12 lutego 2020 10:32

No więc ta szczątkowa wiedzą powoduje, że nie ufam żadnemu, ale chińskiego rządu boję się trochę mniej. A telefonu w ogóle nie ma obowiązku używać, ani nosić ze sobą cały czas. Korzestam z tej wolności, kiedy mam na to ochotę. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 12 lutego 2020 10:21
12 lutego 2020 10:42

No jak to? Przecież będą naszymi sąsiadami bo Bugu nie przejdą.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @SalomonH 12 lutego 2020 10:07
12 lutego 2020 10:42

Dziękuję koledze za ciekawy komentarz. Jestem pewny, że nikt w Huawei-u niczego nie ukradnie. Ale jakbym miał równie ciekawą historię ułożyć to napisałbym tak. Huawei zaangażuje się w pracę grupową i inni partnerzy wykażą poirytowanie, że wkład Huawei-a jest znikomy i w dodatku koncentruje się jedynie na własnych procesorach aplikacyjnych.

A iPhony to najdroższe elektrośmieci jakie w życiu widziałem. I warto by czas poświęcić na napisanie notki o tym jak do tego doszło.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ArGut 11 lutego 2020 20:20
12 lutego 2020 10:44

Za galerią zespół 20 piętrowych budynków mieszkalnych, a wiejska ulica ma 3 pasma w obie strony. Autorowi filmu coś się poplątało, bo to nie może być wieś.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ArGut 12 lutego 2020 10:42
12 lutego 2020 10:47

Ciesz się, że nie jesteś geekiem. :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @SalomonH 12 lutego 2020 10:32
12 lutego 2020 10:51

A ja bym nie bał przynajmniej tak samo. I nie bał jednocześnie. Z tego się nie da wyjść nue odrzucając jednocześnie całej doczesności. Nieużywanie smartfona daje jedynie złudzenie "przechytrzenia systemu".

zaloguj się by móc komentować


ArGut @Grzeralts 12 lutego 2020 10:21
12 lutego 2020 10:57

To jest duże uogólnienie. Zważywszy, że na stronach Huawei-a pani Meng figuruje również jako Sabrina Meng, wikipedia podaje, że jest rezydentką w Hong Kongu czyli może być nawet poddaną Brytyjską.

Pan Yu Chengdong, który prezentował na IFA 2019 nowości Huawei-a był przedstawiany jako Richard Yu. Tu link do zarządzających Huawei – em. Popatrz sam, może Ci państwo o podwójnych imionach i nazwiskach to amerykanie. Oczywiście amerykanie chińskiego pochodzenia. Tak PO PROSTU.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ArGut 12 lutego 2020 10:57
12 lutego 2020 11:04

To nie zmienia sytuacji, że Państwo Srodka rządzi się regułami odmiennymi od naszych i w większości nam nieznanymi. Trudno nam będzie się poruszać wśród nich ze swobodą, o gracji nie wspominając. Amerykanie chińskiego pochodzenia tego problemu nie mają. Ba, my nawet Żydów nie do końca rozumiemy, choć kilkaset lat mieszkaliśmy razem. Tego problemu z kolei Amerykanie żydowskiego pochodzenia nie mają, a obawiam się, że ci pochodzenia chińskiego również nie. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @tadman 12 lutego 2020 10:44
12 lutego 2020 11:09

To jest WIEŚ ! Nasz kolega MISTRZ-PŁUGA pisał, że właśnie ilość pięter wyznacza czy coś jest wsią, małym miastem, większym miastem. Jak był aktywny w SalON24 to w małych miastach bloki miały 40 pięter. Do lepszej biblioteki z małego miasta jeździło się super szybkim pociągiem, bo to jakieś 150 kilometrów i szkoda czasu na korki. Chiny to inny, nie rozpoznany świat.

zaloguj się by móc komentować

chlor @ArGut
12 lutego 2020 16:05

Pan Zhengfeingold może być kim tylko zechce. Praktykującym protestantem albo protestującym praktykantem.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @chlor 12 lutego 2020 16:05
12 lutego 2020 17:54

I teraz koledze jest lepiej ? Koledze się wydaje, że jak pan Ren Zhengfei powie kim chce być i co chce robić to tzw. OKOLICZNOŚCI powiedzą w tle - BRAWO.

Podawałem link do materiałów prasowych. O ile pamięć mnie nie zawodzi to pan Ren w pierwszym wywiadzie dla CNBC i BBC powiedział, że zależy mu na dobrych relacjach handlowych.  Powiedział również i że pani Meng nie popełniła, żadnego przestępstwa. I co ? 

zaloguj się by móc komentować

chlor @ArGut 12 lutego 2020 17:54
12 lutego 2020 19:24

Na takim stopniu rozwoju koncernu takie pojęcie jak "manie racji" nie istnieje. Wszystko jest zależne od jego siły,  i siły przeciwnika któremu szkodzi w interesach. Na razie nic naprawdę złego mu się nie dzieje. Bankructwa nie widać.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @chlor 12 lutego 2020 19:24
12 lutego 2020 22:58

Fakt. Nie widać,żeby się złe rzeczy działy. Finansowo Huawei ma się lepiej niż wieszczono przy wprowadzeniu sankcji.

Zagadnienie bankructwa jest ciekawym testem. Po amerykańskiej stronie wezmę równie dużą organizację - GOOGLE. Bankructwo GOOGLE-a kogo najbardziej by zabolało ? A może było by porządne ?

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ArGut
13 lutego 2020 11:47

Ten wirus z Wuhan to może być błogosławieństwem dla kontaktów amerykańsko - chińskich. Pan Jarek dla nas z Chin nadaje, CODZIENNIE !

Pani Merkel zaś zastanawia się czy jednak wpuścić Huawei-a do niemcowa. Jak pojedzie do Kanady to ją zatrzymają za naruszenie sankcji :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować